Katedra Teorii Organizacji i Zarządzania

Dziesięcioosobowym zespołem Katedry Teorii Organizacji i Zarządzania kieruje prof. dr hab. Szymon Cyfert. Jakkolwiek nazwa Katedry osadza aktywność Zespołu w teorii organizacji i zarządzania, to mając na uwadze istotę i naturę nauk o zarządzaniu, misję Katedry zdefiniowano w postaci: Dążąc do tworzenia wartości dodanej w obszarze badań naukowych, dydaktyki i doradztwa, stanowimy „pas transmisyjny” integrujący teorię z praktyką zarządzania.

W misji, wychodząc z założenia, że dobra teoria nie ma racji bytu bez praktyki, a dobra praktyka nie może istnieć bez teorii, punkt ciężkości położony został na istnienie bardzo silnych powiązań pomiędzy teorią i praktyką zarządzania, przy czym przyjęto, iż pierwotnym elementem w tym bipolarnym układzie (jakkolwiek nie najważniejszym) jest teoria zarządzania. Dlatego w realizowanych w Katedrze badaniach naukowych, prowadzonej dydaktyce i działalności doradczej podejmowane są próby eksploatacji i eksploracji następujących subdyscyplin stanowiących rdzeń nauk o zarządzaniu: metodologia nauk o zarządzaniu, teoria organizacji i zarządzania, wspomaganie decyzji menedżerskich, zarządzanie innowacjami, zachowania organizacyjne, zarządzanie procesami i projektami zarządzanie strategiczne, zarządzanie zasobami ludzkimi. Dążąc do realizacji misji pracownicy Katedry aktywnie uczestniczą w kształtowaniu nauk o zarządzaniu, pełniąc funkcje w strukturach Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (Senat, Rada Awansów Naukowych, Rada Biblioteczna, Komitet Redakcyjny) oraz w organach podmiotów pochodzących z wyborów środowiska naukowego (Rada Doskonałości Naukowej, Komitet Nauk Organizacji i Zarządzania PAN, Komisja Nauk Organizacji i Zarządzania O/PAN, Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierowania, Leszczyńskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk). Pracownicy Katedry są także członkami licznych komitetów naukowych krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych, pełnią funkcje redaktorów i recenzentów w wielu czasopismach. Swoją pasją, odnoszącą się do nauk o zarządzaniu, pracownicy Katedry potrafią skutecznie inspirować studentów, czego wyrazem są zarówno nagrody dla studentów, za przygotowywane przez nich prace awansowe, jak i wzorowe oraz wyróżniające oceny dla pracowników prowadzących zajęcia na wszystkich poziomach studiów, począwszy od studiów licencjackich, skończywszy na szkole doktorskiej. Utylitarny charakter prowadzonych w Katedrze prac badawczych znajduje swoje odzwierciedlenie w intensywnej współpracy z praktyką gospodarczą – uczestnictwie w radach nadzorczych podmiotów gospodarczych oraz w projektach badawczych i doradczych dla wszystkich typów organizacji.

Konsultacje w bieżącym semestrze

Informacje dla studentów

Egzamin poprawkowy z Podstaw zarządzania (studia niestacjonarne), prof dr hab. Szymon Cyfert, 2 marca 2024, 11:00, 301A.

Kontakt

Sekretariat Instytutu Zarządzania czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-13.00, pok. 1628 Collegium Altum.
Monika Chojno Koordynator sekretariatu
Collegium Altum, pokój nr 1628a