„Blue Wave’s interview” – featuring Jim Link as AI applying for a job

13 stycznia, 2023

Zapraszamy na spotkanie „Blue Wave’s interview” – featuring Jim Link as AI applying for a job, które odbędzie się 13.01.2023,  w godz. 14:00 – 15:30, w sali 4.1 CEUE.

Projekt, w którym przeprowadzamy rozmowę rekrutacyjną z Jimem Link’iem, który wcieli się w rolę Blue Wave- sztucznej inteligencji, będącej kandydatem na stanowisko w stworzonej przez SKN firmie. Każdy z uczestników otrzyma tydzień przed wydarzeniem ofertę pracy oraz opis firmy, do której aplikuje Blue Wave.

Osoby, które wezmą udział w dyskusji, wcielą się w rolę rekruterów, natomiast Jim Link- Blue Wave- kandydata. Moderatorka będzie odpowiedzialna za właściwy przebieg rozmowy: zaczynając od „small talk’u” z kandydatem, przechodząc do pytań od rekruterów i kończąc na podsumowaniu, w którym dowiemy się czy Blue Wave zostaje zatrudniony.

Cała rozmowa będzie podzielona na dwie główne części: My buddy- Blue Wave i My AI’s buddy-Blue Wave.

W pierwszej części skupimy się na „miękkich” umiejętnościach kandydata- jego zaangażowanie, kreatywność, nastawienie na współpracę, postrzeganie pracy, chęć pomocy innym pracownikom.

Druga część będzie bardziej techniczna. Porozmawiamy o projektach, w których Blue Wave będzie mógł działać, o jego systemie, bezpieczeństwie, czy nawet konserwacji.

Jim Link jest członkiem zarządu ds. zasobów ludzkich w Society for Human Resource Management (SHRM). Z ponad 315 000 członkami na całym świecie, SHRM jest największym stowarzyszeniem zawodowym z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi na świecie i wiodącym głosem w sprawach związanych z pracownikami i miejscem pracy.

Jim Link był związany zawodowo z General Electric, Pillsbury Company, Porsche Cars i Randstad. Jako członek zarządu ds. zasobów ludzkich w Randstad North America kierował globalnym zespołem 150 specjalistów z zakresu HR. Pełnił też role przywódcze jako wolontariusz w kilku organizacjach, w tym w Radzie Fundacji SHRM, Radzie Doradczej ds. Kapitału Ludzkiego przy Atlanta Federal Reserve Bank oraz Human Resources Leadership Forum.

Obecnie oprócz swojego zaangażowania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, jest wykładowcą Executive MBA w kampusie Azji i Pacyfiku Uniwersytetu Liège (Belgia) w Tajpej na Tajwanie.

Zobacz wszystkie wydarzenia