Debata RID: Finansyzacja, instytucje, gospodarka 4.0

27 maja, 2022

Zespół projektu „Ekonomia w obliczu Nowej Gospodarki” RID zaprasza do obejrzenia w Debacie RID pt. Finansyzacja, instytucje, gospodarka 4.0 , która miała miejsce w dniu 27 maja 2022 r..

W trakcie debaty odpowiadamy na pytania:

– na czym polega fenomen finansyzacji?

– czy głębokie zmiany technologiczne ograniczyły finansyzację czy jeszcze bardziej przyspieszyły to zjawisko?

– czy firmy technologiczne wypierają instytucje finansowe z pozycji najważniejszych podmiotów w gospodarce?

– jakie są perspektywy finansyzacji w gospodarce postpandemicznej?

– czy instytucje nadążają za zmianami w technologii systemach finansowych?

Paneliści:

Dr hab. Agata Kliber – profesor UEP w Katedrze Matematyki Stosowanej, członek zespołu badawczego projektu RID. Jej zainteresowania badawcze obejmują modelowanie zmienności, transmisję zmienności, kryptowaluty, fintech oraz kryzysy finansowe.
Prof. dr hab. Marek Ratajczak – dyrektor Instytutu Ekonomii UEP, Kierownik Katedry Makroekonomii i Badań nad Rozwojem, członek Rady Uczelni UEP, członek Komitetu Nauk Ekonomicznych PAN, pionier polskich badań nad finansyzacją.
Prof. Jan Toporowski – profesor ekonomii i finansów w SOAS University of London, wieloletni doradca ONZ, wybitny specjalista w zakresie ekonomii monetarnej, systemów finansowych oraz finansyzacji, autor prawie 300 publikacji naukowych, w tym dwutomowej biografii Michała Kaleckiego.
Moderator: dr hab.  Paweł Marszałek, prof. UEP

Zobacz wszystkie wydarzenia