Debata RID pt. „Kompetencje w gospodarce 4.0 – głos młodego pokolenia”

8 grudnia, 2022

Zespół projektu Nowe pokolenie w Nowej Gospodarce w ramach „Ekonomii w obliczu Nowej Gospodarki” RID zaprasza do udziału w Debacie RID pt. „Kompetencje w gospodarce 4.0 – głos młodego pokolenia”, która odbędzie się w dniu 8 grudnia 2022 r., o godz. 18.00 na kanale YouTube UEP.

W trakcie debaty odpowiemy na pytania:

1. Jakie kompetencje zawodowe są w tej chwili najbardziej pożądane na rynku pracy? Czy można obecnie mówić o kompetencjach uniwersalnych, przydatnych w różnych środowiskach pracy?
  2. Na ile kompetencje to wiedza, a na ile doświadczenie zawodowe i społeczne?
  3. Kto (nauczyciele lub wykładowcy; pracodawcy lub środowisko, w którym się funkcjonuje; inne instytucje), gdzie (w szkole średniej lub na studiach; na rynku pracy) i jak (praktycznie lub teoretycznie) powinien przekazywać Nowemu Pokoleniu nowe kompetencje?
Paneliści:
  • Dawid Herczyński