Konferencje UEP Uniwersytet

Konferencja Katedr Finansów 2023 – Dzień 1

14 września, 2023

Konferencja Katedr Finansów „Finanse wobec wyzwań Nowej Gospodarki” 14-15 września 2023
Konferencja Katedr Finansów 2023

Konferencja Katedr Finansów organizowana rokrocznie przez inny ośrodek naukowy w Polsce ma długoletnią tradycję. Jest ona miejscem spotkań, prezentacji referatów i wymiany poglądów naukowców prowadzących badania w obszarze finansów.
W 2023 r. organizatorem konferencji, po raz trzeci w jej historii, jest Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.
Hasłem przewodnim tegorocznej konferencji są „Finanse wobec wyzwań Nowej Gospodarki”.
Gospodarka 4.0, a może nawet 5.0 stanowi z pewnością podstawę wdrażania nowych rozwiązań. Obecna gospodarka naznaczona pandemią COVID-19 i jej długoterminowymi konsekwencjami oraz przyspieszoną transformacją cyfrową, inwazją Rosji na Ukrainę, kryzysem energetycznym, wysoką inflacją, turbulentnym otoczeniem zewnętrznym i groźbą wejścia w stan stagnacji czy recesji rodzi dla systemu i sektora finansowego szereg aktualnych pytań, na które naukowcy zajmujący się finansami powinni szukać odpowiedzi.
Z kolei szybko rosnące znaczenie nowoczesnych technologii i cyberbezpieczeństwa, przyspieszone wdrażanie zasad zrównoważonego środowiskowo rozwoju, czy też perspektywa zmian społecznych (w tym migracji) i demograficznych powoduje kolejne, długoterminowe wyzwania zarówno dla nauki, jak i praktyki w obszarze finansów.
Szeroko rozumiana „Nowa Gospodarka” staje się zatem faktem oraz tym samym podstawą do ciekawych dyskusji i sformułowania konstruktywnych rekomendacji.
Konferencja odbędzie się w terminie 14-15.09.2023 r. na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, budynek Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych CEUE, ul. Towarowa 55 (vis a vis Gmachu Głównego UEP).
Projekt finansowany w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Regionalna Inicjatywa Doskonałości” w latach 2019 – 2023 nr projektu 004/RID/2018/19 kwota finansowania 3.000.000 zł

Zobacz wszystkie wydarzenia