Konferencja Let's be well!

Zapraszamy na I Dni Dobrostanu UEP, które odbędą się w dniach 7-8 listopada 2024 r.
To wyjątkowe wydarzenie skierowane jest do wszystkich pracowników naszego Uniwersytetu – zarówno administracji, jak i kadry akademickiej. Celem konferencji jest uruchomienie refleksji nad poprawą jakości życia w pracy i poza nią. W programie znajdą Państwo warsztaty, wykłady oraz panel dyskusyjny, które poruszą tematy związane z równowagą między życiem zawodowym a osobistym, zarządzaniem stresem i dobrostanem psychicznym.

Specjalną gościnią konferencji będzie Natalia de Barbaro, której wykład inauguracyjny otworzy wydarzenie. Będzie to doskonała okazja do wymiany doświadczeń z ekspertami
i praktykami oraz do poznania nowych narzędzi, które pomogą nam w codziennej pracy.

Plakat promujący wydarzenie "I Dni Dobrostanu UEP" organizowane na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu w listopadzie 2024.

Relacja z I Dni Dobrostanu UEP

Pod hasłem „Let’s be well!” odbyły się I Dni Dobrostanu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Wydarzenie zgromadziło szerokie grono pracowników, przedstawicieli władz uczelni, studentów oraz gości specjalnych, łącznie ponad 150 osób. Wspólnie rozmawialiśmy o sposobach budowania harmonii i szczęścia w codziennym życiu, dbając o nasze zdrowie psychiczne i fizyczne.

Dwa dni pełne inspiracji zainaugurował wykład Natalii de Barbaro, która zachęciła nas do głębszego wsłuchiwania się w siebie i troskę o własne potrzeby. Podczas konferencji zaprezentowano także wyniki badań nad wypaleniem zawodowym pracowników UEP, które przedstawił Krzysztof Szwarc we współpracy z zespołem ds. wypalenia zawodowego. Swoimi doświadczeniami w tym zakresie podzieliły się również Ewa Więcek-Janka z Politechniki Poznańskiej, która opowiedziała o dobrostanie pracowników oraz Katarzyna Jach z Politechniki Wrocławskiej, która poruszyła temat strategii work-life balance.

Program wydarzenia obfitował w warsztaty odpowiadające na różnorodne potrzeby związane z dobrym samopoczuciem i równowagą życiową. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w takich zajęciach, jak: „O sztuce szczęśliwego życia” Piotra Michonia, „Wpływ wnętrza na wnętrze człowieka” Anity Nowak, „Właściwe sposoby organizacji czasu” Marzeny Rusanowskiej czy „Joga na krzesłach” prowadzona przez Annę Ben Amer. Inne inspirujące warsztaty, jak tworzenie świec sojowych z Kingą Świderską, masaże prowadzone przez specjalistów z Human4Human, czy warsztaty „Flower power” Małgorzaty Antkowiak z elementami hortiterapii, były okazją do zadbania o siebie na różnych płaszczyznach. Cenne wskazówki dotyczące profilaktyki wypalenia zawodowego i higieny cyfrowej zaprezentowała Magdalena Bigaj.

Konferencji towarzyszyła wystawa prac naszych pracowniczek – na niej podziwialiśmy fotografie Iwony Bartkowiak, ozdoby szydełkowe autorstwa Anety Bachorz i Kariny Tyc, ręcznie wykonaną biżuterię Małgorzaty Plenzler-Fedorowicz oraz świąteczne ozdoby Moniki Małek. Ekspozycja ukazała twórczy potencjał i pasje drzemiące w naszej społeczności akademickiej.

Organizatorkami wydarzenia były: dr hab. Anna Wach, prof. UEP, dr Anna Bernaciak, mgr Violetta Błaszkowska, dr Joanna Furmańczyk, mgr Julia Nowicka, Ewa Stąpyra, mgr Beata Wawrzyniak oraz mgr Julia Wilczyńska.

Organizatorzy szczególne podziękowania za wsparcie kierują do rektor UEP, prof. dr hab. Barbary Jankowskiej, prorektor ds. dydaktyki dr hab. Beaty Skowron-Mielnik, prof. UEP, oraz przewodniczącej zespołu projektowego „IREG” dr hab. Ewy Mińskiej-Struzik, prof. UEP. Sponsorem wydarzenia był TORMEL, GRUPA AQUANET, a jego organizacja została wsparta dofinansowaniem ze środków Ministra Nauki w ramach programu „Regionalna Inicjatywa Doskonałości”. Pyszną kawę i słodkości zapewniał Food&Kitchen/Podyplomówka.

Jesteśmy OTWARCI na drugiego człowieka i zmieniający się świat

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Konferencji oraz do przeczytania postów na Facebook’u oraz LinkedIn.

Prof. dr hab. Barbara Jankowska | LinkedIn

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu | Facebook

Zespół Rozwoju Kompetencji Zawodowych | Facebook 

Program konferencji

Konferencja „Let’s Be Well – I Dni Dobrostanu UEP” ma na celu wsparcie kadry w dążeniu do zachowania równowagi między życiem zawodowym a osobistym, radzeniu sobie ze stresem oraz wprowadzeniu praktyk poprawiających jakość życia.

7 listopada 2024 r. (czwartek)

  • 09:00 – 09:30
    Rejestracja uczestników
  • 09:30 – 09:40
    Inauguracja i uroczyste otwarcie konferencji – Audytorium A, parter, Budynek D
  • 09:40 – 10:30
    Wykład inauguracyjny, Natalia de Barbaro
  • 10:30 – 10:45
    Przerwa kawowa
  • 10:45 – 12:30
    Wystąpienia naukowe i dyskusja

  • 12:30 – 12:45
    Przerwa kawowa
  • 12:45 – 13:45 
    Panel dyskusyjny
    Prowadzenie: Joanna Furmańczyk
    Udział: Natalia de Barbaro, Magdalena Bigaj, Piotr Michoń
  • 13:45 – 14:30
    Lunch
  • 14:30 – 16:00
    Warsztaty

    • O sztuce szczęśliwego życia, Piotr Michoń
    • Joga na krzesłach, Anna Ben Amer (Calm Benefits)
    • Wpływ wnętrza na wnętrze człowieka, Anita Nowak
    • Rola higieny cyfrowej w profilaktyce wypalenia zawodowego i wpływu na dobrostan pracownika, Magdalena Bigaj
    • Zrozumieć ciało: kark i odcinek szyjny kręgosłupa, Bogumiła Dampc (Terapia Manualna)
    • Warsztaty produkcji świec z wosku sojowego, Kinga Świderska
    • Masaże dla pracowników (10:45 – 15:00) wykona Dominik Krajewski (Human4Human).


8 listopada 2024 r. (piątek)

  • 09:00 – 10:30
    Warsztaty

    • Wprowadzenie do mindfulness i przejście przez wybraną metodę medytacji, Agata Dębek (Calm Benefits)
    • Profilaktyka dolegliwości kręgosłupa szyjnego, rąk i wad postawy ciała, Dominik Krajewski (Human4Human)
    • Flower power – warsztaty rękodzielnicze z elementami hortiterapii, Małgorzata Antkowiak (HORTIstacja)
  • 10:30 – 11:00
    Przerwa kawowa
  • 11:00 – 12:30
    Warsztaty

    • Prewencja w stresie, dobrostan, autoterapia, Joanna Janowicz
    • Zrozumieć ciało: biodro i odcinek lędźwiowy kręgosłupa, Bogumiła Dampc (Terapia Manualna)
    • Właściwe sposoby organizacji czasu, Marzena Rusanowska (Avignon)

____________________________________________________________________

Podczas konferencji zapraszamy na wystawę prac naszych pracowniczek:

  • fotografii autorstwa Iwony Bartkowiak
  • ozdób szydełkowych wykonanych przez Anetę Bachorz
  • ręcznie wyrabianej biżuterii autorstwa Małgorzaty Plenzler – Fedorowicz
  • ozdób świątecznych autorstwa Moniki Małek
  • ozdób szydełkowych wykonanych przez Karinę Tyc

Prelegenci

Natalia de Barbaro

Natalia de Barbaro - Psycholożka, autorka książki "Czuła Przewodniczka", "Przędza" oraz zbioru wierszy "Krwawnik, mniszek, ułudka". Prowadzi autorskie warsztaty Własny Pokój, Dzikie Dziewczynki oraz Czułe Struny. Jej książka "Czuła Przewodniczka" wydana pod koniec lutego 2021 r. została bestsellerem roku EMPIK w kategorii "Rozwój Osobisty" i będzie wydana w dziewięciu krajach (Brazylia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Hiszpania, Litwa, Słowacja, Portugalia, Niemcy). Laureatka wielu nagród.

Katarzyna Jach

Dr hab. inż. Katarzyna Jach, prof. uczelni - Pełnomocniczka Rektora ds. Dostępności oraz przewodnicząca zespołu Liderów Dostępności na Politechnice Wrocławskiej. Kieruje Zespołem Psychologii i Ergonomii w Katedrze Systemów Zarządzania i Rozwoju Organizacji na Wydziale Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Jej badania koncentrują się na ergonomii i interakcji człowiek-komputer, szczególnie w kontekście osób o ograniczonych możliwościach funkcjonalnych. Akredytowana tutorka akademicka.
Wykład poświęcony będzie strategii work-life balance na Politechnice Wrocławskiej, ma na celu przedstawienie sposobu tworzenia strategii WLB od diagnozy stanu istniejącego, przez poszukiwanie metod zachowania równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym.

Magdalena Bigaj

Założycielka i prezeska Instytutu Cyfrowego Obywatelstwa, medioznawczyni, badaczka i działaczka społeczna. Autorka książki „Wychowanie przy ekranie” (Wydawnictwo W.A.B.). Pomysłodawczyni i współautorka pionierskiego „Ogólnopolskiego badania higieny cyfrowej osób dorosłych”. Twórczyni pierwszych w Polsce studiów podyplomowych z higieny cyfrowej na Uczelni Korczaka. Felietonistka magazynu "Pismo. Magazyn opinii", autorka licznych tekstów w mediach branżowych i ogólnopolskich poświęconych wpływowi nowych technologii na społeczeństwo. Laureatka Nagrody Korczaka za działania na rzecz praw dziecka w środowisku cyfrowym. Umieszczona na liście 100 Kobiet Roku 2022 przez magazyn Forbes Woman oraz na „Liście 100 zasłużonych dla edukacji cyfrowej w 2023 r.”. Ponad dekadę spędziła pracując dla firm ze świata nowych technologii, aktualnie bada ich wpływ na społeczeństwo i działa na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Krzysztof Szwarc

Od 2022 r. starszy wykładowca w Katedrze Edukacji i Rozwoju Kadr na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Niemal natychmiast po ukończeniu studiów rozpoczął pracę na Uczelni. Od samego początku jego zainteresowania badawcze koncentrowały się na statystyce społecznej, szczególnie na analizie ubóstwa. Efektem badań był tytuł doktora nauk ekonomicznych, jaki uzyskał po obronie pracy pt. „Determinanty głębokości ubóstwa gospodarstw domowych objętych pomocą społeczną w Poznaniu w latach 2001-2003”. Prowadzi analizy zmian sytuacji demograficznej w Polsce, co zostało dostrzeżone przez krajowe media. W efekcie relatywnie często jest zapraszany w charakterze eksperta do komentowania dość popularnej ostatnio tematyki polityki prorodzinnej. Od 2023 roku jest certyfikowanym tutorem. Ukończył szkolenie I oraz II stopnia, organizowane przez Collegium Wratislaviense. W swojej pracy specjalizuje się w tutoringu rozwojowym, prowadząc studentów do odkrycia dróg, które prowadzą do nabycia pewności siebie w działaniach, dzięki czemu wiele kwestii staje się łatwiejszych. Od 2012 roku jest redaktorem statystycznym Biuletynu Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych Województwa Wielkopolskiego „Problemy Rynku Nieruchomości”. W 2016 roku został powołany na członka Rady Rodziny przy Wojewodzie Wielkopolskim. Jest współzałożycielem fundacji „Instytut wiedzy o rodzinie i społeczeństwie”, w której pełni funkcję Prezesa Rady Fundacji. Jest też ekspertem Polskiego Forum Rodziców (www.polskieforumrodzicow.pl). W 2019 został członkiem Rady Rodziny przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a w 2021 r. na zlecenie Instytutu Poznańskiego przygotował raport o demografii w Poznaniu „Miasto ludzi”. Prywatnie uwielbia spędzać czas ze swoją rodziną, odkrywając przy tym turystyczne, często mało znane miejsca, w szczególności w Polsce.

Piotr Michoń

Ekonomista, który nie lubi szufladkowania, dlatego w swoich pracach łączy ekonomię z psychologią, socjologią, historią czy filozofią. Stara się zrozumieć. Uwielbia się dowiadywać. Wątpi. Naukowiec, przekonany, że nauka jest zbyt ciekawa by pozostawiać ją naukowcom. To, o czym czyta, i to co bada, opisuje na blogu i podcaście Ekonomia Szczęścia (ekonomiaszczescia.pl). Na co dzień profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i członek zarządu International Quality of Life Studies. Na UEP prowadzi swój autorski kurs „Economics of Happiness” (po angielsku) i Ekonomia Szczęścia (po polsku). Był stypendystą programu Marie Curie, jest członkiem Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej, Polskiej Akademii Nauk.

Popularyzator nauki, autor książek i artykułów naukowych, kierownik licznych projektów. Publikował m.in. w „Wysokich Obcasach”, „Newsweeku”, TVN24. Występował na Festiwalu Fantastyki Pyrkon, TEDx Poznań, TEDx HP (Warszawa), czy Dreaemslander.

Jego ostatnia książka to: Życzę szczęścia! Paradoksy, dzięki którym zastanowisz się, co w życiu ważne i pożądane (Wydawnictwo Otwarte, 2023). Wcześniej opublikowane zostały m.in.: Ekonomia Szczęścia, oraz: Praca, opieka, płeć. Nauka o (nie)szczęściu. (Wydawnictwo CeDeWu 2022, wyd. II).

Ewa Więcek-Janka

Jest związana z Politechniką Poznańską, gdzie pracuje na Wydziale Inżynierii Zarządzania, sprawując funkcję Dyrektor Instytutu Inżynierii Bezpieczeństwa i Jakości. Koordynuje także Punkt Pomocy Psychologicznej Politechniki Poznańskiej „5P”. Specjalizuje się w zarządzaniu przedsiębiorstwami, zwłaszcza firmami rodzinnymi, a także w marketingu i rozwoju organizacji. Jej zainteresowania badawcze obejmują zrównoważony rozwój oraz zarządzanie sukcesją w firmach rodzinnych. Jednym z jej głównych obszarów badawczych jest dobrostan pracowników i studentów. Opublikowała liczne prace naukowe na ten temat, w tym katalog "Dobrostan pracowników Politechniki Poznańskiej" oraz "Dobrostan studentów Politechniki Poznańskiej", wydane w 2023 roku. W swoich publikacjach porusza zagadnienia związane z poprawą jakości życia zawodowego i osobistego w środowisku akademickim, kładąc nacisk na zdrowie fizyczne i psychiczne. Współpracuje z różnymi branżami, w tym z doradztwem, marketingiem i ekologią, a także rozwija projekty związane z Przemysłem 4.0.

Joanna Furmańczyk

Dr Joanna Furmańczyk poprowadzi panel dyskusyjny pierwszego dnia konferencji dotyczący Dobrostanu i jego znaczenia w życiu człowieka. Wieloletnia pracowniczka badawczo-dydaktyczna Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Doktor nauk ekonomicznych ze specjalnością międzynarodowe stosunki gospodarcze oraz filolog ze specjalnością etnolingwistyka, a także coach i akredytowany tutor akademicki. Pracuje jako adiunkt w Katedrze Edukacji i Rozwoju Kadr UEP. Interesuje się szeroko rozumianym rozwojem człowieka w organizacji ze szczególnych uwzględnieniem aspektów kultury oraz płci. Autorka publikacji z zakresu uwarunkowań sukcesu kobiet, komunikacji, kultury organizacyjnej oraz przywództwa międzykulturowego.

Bogumiła Dampc

Fizjoterapeuta, terapeuta manualny i terapeuta uroginekologiczny, nauczyciel Terapii Manualnej Rakowskiego. Szkoleniowiec w Instytucie Rakowskiego. Prowadzi indywidualną praktykę fizjoterapeutyczną. W 2020 roku otrzymała tytuł doktora w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, w dyscyplinie nauki o zdrowiu, na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Prelegent i aktywny uczestnik konferencji naukowych i szkoleniowych. W codziennej praktyce zajmuje się pacjentami z dolegliwościami bólowymi różnego pochodzenia. Konikiem w jej pracy stała się terapia manualna uroginekologiczna i proktologiczna. Patrzy na człowieka całościowo, szukając również pozamiejscowych przyczyn dolegliwości zgłaszanych przez pacjentów. Posługując się systemem Terapii Manualnej Rakowskiego (Terapii Manualnej Holistycznej) podąża za człowiekiem w jego indywidualnej drodze do zdrowia. Od początku swojego 17-letniego doświadczenia klinicznego zwraca uwagę na psychosomatyczne podłoże dolegliwości. Prywatnie: uwielbia latać, kocha konie, a ogród i wieś to jej drugi dom.

Dominik Krajewski

Fizjoterapeuta oraz osteopata, założyciel firmy Human4Human. Fizjoterapia i pomoc pacjentom w walce z ich dolegliwościami są jego pasją. Od ponad 10 lat propaguje profilaktykę dolegliwości układu ruchu, prowadząc szkolenia Fizjo w Pracy. Swoje doświadczenie zbierał zarówno w indywidualnej pracy z pacjentem w gabinecie, w czołowych polskich klinikach ortopedycznych oraz z zawodowymi sportowcami, w tym również na szczeblu olimpijskim w Polsce i za granicą. Specjalizuje się w terapii dolegliwości mięśniowo szkieletowych oraz rehabilitacji po operacjach ortopedycznych. Szczególne obszary jego zainteresowań to terapia zespołów bólowych kręgosłupa, przeciążeń stawów i mięśni, stanów po urazach kończyn dolnych oraz rehabilitacja po operacjach ortopedycznych.
Bardzo istotne jest dla niego holistyczne spojrzenie na problem pacjenta, co jest jednym z fundamentów osteopatii. W swojej codziennej praktyce dostrzega, jak często dochodzi do powiązania kilku problemów w ciele i to nie tylko z punktu widzenia samej biomechaniki. Dzięki możliwości pracy z różnymi układami ciała człowieka i usprawnieniu naturalnych procesów gojenia i regeneracji organizmu, większe są możliwości rozwiązania przewlekłych problemów, w których brak jednoznacznej przyczyny medycznej.
Prywatnie: zamiłowanie do sportu, podróży i muzyki.

Małgorzata Antkowiak

Absolwentka studiów ogrodniczych, posiadająca tytuł naukowy w specjalności rośliny ozdobne, dyplomowana hortiterapeutka. Wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny, której zainteresowania koncentrują się wokół pozytywnego wpływu roślin na zdrowie i życie człowieka. Pasjonatka zdrowego odżywiania, terapii z wykorzystaniem roślin, kosmetyków naturalnych, popularyzacji wiedzy o hortiterapii oraz pomysłodawczyni i prowadząca bloga o tematyce hortiterapeutycznej (HORTIstacja).

Anna Ben Amer

Nauczycielka vinyasa i yin yogi, która w swojej pracy skupia się na metodach oddechowych pomagających regulować układ nerwowy oraz usprawniać pracę przepony. Ścieżka yogi pozwoliła jej uświadomić sobie na nowo jak ważne jest połączenie ciało - umysł. Na zajęciach daje uczniom narzędzia do wyciszenia się oraz zrelaksowania przez ruch i medytację. Podczas jogi na krześle poznasz łatwe ćwiczenia, które możesz wykonywać codziennie, a które w łatwy sposób przyniosą ulgę Twoim plecom i szyi.

Agata Dębek

Psycholożka i certyfikowana nauczycielka uważności Mindfulness Based Living Course. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizując się w psychologii klinicznej. Obecnie kształci się w zakresie psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Szkole Terapii Poznawczo-Behawioralnej CBT-EDU w Warszawie. Posiada certyfikat nauczyciela mindfulness metodą MBLC, uzyskany po szkoleniu w Mindfulness Association Polska. Dodatkowo ukończyła kurs terapii poznawczo-behawioralnej bezsenności (CBT-Insomnia), akredytowany przez europejskie i polskie towarzystwa badań nad snem.
Doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując w Oddziale Dziennym Psychiatrycznym, gdzie prowadzi różnorodne zajęcia grupowe, w tym dotyczące mindfulness. Odbyła również staże w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych “Dziekanka” im. A. Piotrowskiego w Gnieźnie oraz w Centrum Medycznym HCP (Szpitalu im. św. Jana Pawła II w Poznaniu).
W swojej pracy łączy dwa podejścia – ku akceptacji i ku zmianie. Akceptacja trudności wpływa na lepsze samopoczucie, a także na proces zmiany zmierzający ku podnoszeniu jakości życia. Korzysta z koncepcji i technik poznawczo-behawioralnych. Pracuje indywidualnie, w gabinecie i online. Towarzyszy osobom, które mają potrzebę szerzej przyjrzeć się swoim emocjom i pracować nad regulacją emocjonalną, przeżywają trudności w bliskiej relacji interpersonalnej.

Anita Nowak

Dyplomowana projektantka wnętrz, home stager przygotowujący nieruchomości do zyskownej sprzedaży. Autorka pierwszego w Polsce programu akredytowanych studiów podyplomowych „Home staging i aranżacja wnętrz - nowy wymiar sprzedaży nieruchomości”. Wykładowca akademicki, a także kierownik kierunku studiów podyplomowych dotyczących home stagingu na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Szkoleniowiec z zakresu kreatywności oraz wpływu wnętrz na człowieka.

Marzena Rusanowska

Psycholożka, psychoterapeutka, kierowniczka badań naukowych w zakresie zaburzeń emocjonalnych, wykładowczyni psychologii na wyższych uczelniach oraz dyplomowana trenerka szkoleń biznesowych. Pracuje w Instytucie Psychologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie oraz w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Prowadzi profesjonalne szkolenia dla firm wspomagając je w rozwiązywaniu wyzwań w środowisku pracy w zakresie m.in.: mierzenia się z trudnymi emocjami swoimi i klienta, wypalenia zawodowego, przeciążenia stresem, sytuacjach kontaktu z agresywnym klientem. Ma wieloletnie doświadczenie w zakresie psychopatologii, które łączę z kontekstem biznesowym. Szkolenia prowadzi czerpiąc z różnych podejść terapeutycznych oraz z najnowszych doniesień naukowych. Jako naukowiec była laureatką prestiżowych konkursów naukowych (m.in. MNiSW, Narodowe Centrum Nauki, Funadacja na Rzecz Nauki Polskiej) i prezentowała wyniki swoich badań podczas kilkudziesięciu międzynarodowych konferencji naukowych na całym świecie oraz publikuje artykuły naukowe w międzynarodowych specjalistycznych pismach dotyczących psychologii.

Joanna Janowicz

Doradca i trener biznesu. Inspirator mental & soul health w zakresie zdrowia psychicznego i inteligencji emocjonalnej. Certyfikowany, międzynarodowy coach metody rozwojowej VEDIC ART® dla biznesu. Rozwija firmy poprzez rezyliencję – umiejętność radzenia sobie z trudnościami i bycie otwartym na nowe możliwości oraz poprzez sztukę i arteterapię. Wykładowca Executive MBA i kursu video o odporności psychicznej w Collegium Da Vinci. Autorka książki „ByćSobą. Żyć tak, by niczego nie żałować” oraz 1. w Europie warsztatu z wystąpień i skutecznej komunikacji na dachu stadionu.
Wspiera zarządy i kadrę zarządzającą w rozwoju indywidualnym oraz firmy. Realizuje programy mentoringowe, inspiracyjne i z autoprezentacji. Pomaga ludziom w odkrywaniu sensu istnienia, by poszerzać ich obraz tego kim są i kim mogą stać się dla świata.
Nominowana do nagrody człowieka roku BRIEF. Występuje i wprowadza efektywne długofalowe programy m.in. dla OLX, Żabka, Santander, Solid Security, Arvato, Volkswagen Poznań, Sie Pomaga i wiele innych.
Współtworzyła 2 największe przedsięwzięcia sportowo-kulturalne: EURO 2012 w Poznaniu i rozwój Stadionu Narodowego. Jako ekspert oraz rzecznik prasowy i szef komunikacji oficjalnej Strefy Kibica UEFA Fan Zone, ponad 500 razy występowała dla mediów w Polsce i zagranicą, w tym w dokumencie dla Discovery International i Al Jazeera.
W życiu wyznaje 3 wartości, które prowadzą do wewnętrznego spokoju oraz spełnienia i zgodnie z nimi żyje: Pełnia, Radość życia i Wartość dla świata. Realizuje misję: Inspirować ludzi do tego, by mieli odwagę być sobą, żyli wykorzystując swoje talenty i działali we flow.
Wdraża własne programy autorskie pracując m.in. w nurcie: Resilience, Psychologia osobowości, Psychologia, Positive Intelligence, Mindfullnes, Artetherapy, Vedic Art.
Przepływ oraz wewnętrzny spokój odnajduje w malowaniu intuicyjnym. Pisaniu. Medytacji. Jodze. Mówieniu. Snowboardzie. Wakeboardzie. Nurkowaniu. I w codziennym życiu zwyczajną, spokojną codziennością, w którym ma wielki przywilej spotykać fascynujących ludzi.

Kinga Świderska

Szczęśliwa żona i mama 4 dzieci, od wielu lat zajmująca się rękodziełem.
Makramy, ozdoby ścienne, szydełkowe torebki, kosze, zestawy stołowe, a także naturalne świece z wosku roślinnego - to wszystko powstaje w pracowni Zręcznej Sarny, którą stworzyła z pasji i chęci dzielenia się radością tworzenia.
Prowadzi także warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych.

Iwona Bartkowiak

Pracowniczka Instytutu Ekonomiczno-Społecznego, związana z Uczelnią Ekonomiczną w Poznaniu od wielu lat. Jak sama mówi, fotografia to dla niej sposób na życie. Fotografuje od zawsze, nieustannie doskonaląc swoje umiejętności, a nauka jest jej motorem do działania. Wyznaje zasadę, że jeśli się uczyć, to tylko od najlepszych. Absolwentka kursów fotograficznych w Centrum Kreacji Multimedialnej w Poznaniu, Kursu Mistrz Portretu oraz Mistrz Kreacji w Brodziak Academy (fotograf należący do światowej czołówki, wyróżniony jako najlepszy na świecie twórca fotografii czarno-białej). Na co dzień nie rozstaje się z aparatem. Uwielbia podróże oraz odkrywanie nowych miejsc. Fascynuje ją człowiek i natura, a codzienne sytuacje, ludzkie przeżycia, doświadczenia i emocje traktuje jako niepowtarzalne historie, uchwycone w kadrze i przeniesione na fotografie.

Małgorzata Plenzler-Fedorowicz

Zawodowo pracuję w Dziale Badań Naukowych UEP. W domowym zaciszu szukam ucieczki dla siebie w pracach ręcznych: naturalna florystyka i wyrób biżuterii. Uwielbiam ładne rzeczy, projektowanie wnętrz i ogrodów, sztukę i inspirujące podróże. Moje hand made jest zależne od pór roku: jesienią i zimą zajmuję się tworzeniem wianków naturalnych, świątecznych i świec sojowych, wiosną i latem tworzę biżuterię, dzwonki z muszli, maluję akwarele, ostatnio eksperymentuję z ceramiką. Bardzo chętnie prowadzę warsztaty twórcze i sama biorę udział w szkoleniach i babskich kręgach wciąż poszukując nowych inspiracji i rozwoju swojej artystycznej natury. Wykonane prace często trafiają do przyjaciół, wspieram też aukcje charytatywne

Monika Małek

Na co dzień pracownik UEP w Dziale Współpracy z Zagranicą. Poza pracą miłośnik podróży, książek i wszelkiego rodzaju prac manualnych. Szydełkowanie, makrama, decoupage, scrapbooking, kompozycje florystyczne, dekoracyjne pakowanie prezentów wypełniają mój wolny czas. Nie boję się również prac z pędzlem, młotkiem, wiertarką, szpadlem czy dekorowania wnętrz. Przestrzeń, w której aktualnie mieszkam urządziłam bez pomocy projektanta. Od kiedy pamiętam uwielbiałam robić „coś z niczego”. Zrób to sam (czyli popularne dziś DIY) zaczęło się w moim przypadku od sweterków z niepotrzebnych włóczek, szycia z resztek i trwa do dziś. DIY to ciekawa forma relaksu i dobry sposób, by głowa przez chwilę znalazła się gdzie indziej.

Aneta Bachorz

Od lat rozwija swoją karierę zawodową w obszarze HR, pracując w Zespole Kadr w Dziale Spraw Pracowniczych Uniwersytetu. Praca przynosi jej nie tylko satysfakcję, ale także możliwość ciągłego rozwoju zawodowego. Każdego dnia mierzy się z nowymi wyzwaniami, które wymagają profesjonalizmu i zaangażowania, co utwierdza ją w przekonaniu, że obrała właściwą ścieżkę zawodową. W świecie zdominowanym przez powtarzalność i standaryzację, odkryła pasję, która pozwala jej odetchnąć i znaleźć harmonię – szydełkowanie. Ta wyjątkowa forma rękodzieła łączy w sobie kreatywność z precyzją, wymagając cierpliwości, skupienia oraz wyobraźni. Dla niej szydełkowanie to nie tylko sposób na relaks, ale także szansa na oderwanie się od codziennych obowiązków
i stworzenie czegoś unikalnego. Dzięki tej pasji tworzy piękne firanki, łapacze snów, kwiaty, maskotki, a to dopiero początek. Nieustannie uczy się nowych technik, eksperymentuje z różnorodnymi ściegami i połączeniami, nie bojąc się zaczynać od nowa, gdy coś nie wyjdzie. Każde ukończone dzieło napawa ją dumą i motywuje do kolejnych wyzwań, a szydełko stało się nieodłącznym elementem jej życia.

Karina Tyc

Poznajcie Karinę Tyc – osobę pełną pasji i kreatywności. Karina uwielbia spędzać wolny czas twórczo, znajdując szczególną przyjemność w szydełkowaniu. Ta pasja nie tylko sprawia jej radość, ale także daje możliwość dzielenia się swoimi pracami z innymi, przynosząc im uśmiech i zadowolenie. Karina kocha kwiaty oraz książki, które inspirują ją i pozwalają odpocząć, co doskonale uzupełnia jej artystyczne zainteresowania.

Sponsorzy

Sponsorami wydarzenia są:

Organizatorzy

dr hab. Anna Wach, prof. UEP – przewodnicząca

dr Anna Bernaciak

mgr Violetta Błaszkowska

dr Joanna Furmańczyk

mgr Julia Nowicka

Ewa Stąpyra

mgr Beata Wawrzyniak

mgr Julia Wilczyńska

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.