Konferencje UEP Uniwersytet

21-22 września 2023 r.

Organizator: Katedra Makroekonomii i Badań nad Rozwojem

Miejsce: UEP

Cykl konferencji „Instytucje w teorii i praktyce” został zainicjowany przez trzy ośrodki: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Organizatorem tegorocznej edycji jest Katedra Makroekonomii i Badań nad Rozwojem UEP. Coroczne konferencje stanowią platformę wymiany doświadczeń i współpracy pomiędzy polskimi instytucjonalistami. Nurt instytucjonalny nabiera coraz większego znaczenia zarówno w światowej, jak i polskiej ekonomii, warto więc promować i rozwijać różne formy wymiany myśli i przybliżania efektów badań w tym obszarze. Kolejne konferencje stanowią istotną i trwałą mapę spotkań ekonomistów zainteresowanych teorią ekonomii i zastosowaniem jej osiągnięć do badania różnych obszarów gospodarki.

Strona internetowa konferencji: https://instytucje.org

Zobacz wszystkie wydarzenia