Wykład Otwarty ”Why employers need to think of Artificial Intelligence as an ”employee”?

13 stycznia, 2023

Zapraszamy na Wykład Otwarty „Why employers need to think of Artificial Intelligence as an „employee”? , który odbędzie się 13.01.2023, w godz. 11:30 – 13:00, w sali 4.1 CEUE.
Poprowadzi go Jim Link, w ramach projektu Executives in Residence, we współpracy z SKN HRView oraz Biurem Karier UEP.
Sztuczna inteligencja to technologia, która uzupełnia i rozszerza ludzkie zdolności, częściowo uwalniając członków ogranizacji od rutynowej pracy i pozwalając skupić się na bardziej znaczących, wartościowych i satysfakcjonujących wyzwaniach. Pomimo stereotypowych wyobażeń, sztuczna inteligencja może stworzyć więcej miejsc pracy aniżeli wyeliminować, zarówno w perspektywie krótko-, jak i długoterminowej. Jednak zarówno pracodawcy, jak i pracownicy pilnie potrzebują zmiany sposobu myślenia, co wiąże się z koncepcją sztucznej inteligencji jako pracownika.
Agenda wykładu:
– miejsca pracy się zmieniają, a nie znikają,
– automatyzacja i zmiany technologiczne w kontekście historycznym,
– AI kontra automatyzacja – jaka jest różnica?
– rola AI w zmieniającym się świecie pracy,
– wyzwania i możliwości przywództwa,
– przyszłość AI: prognozy na 5 i 10 lat.
Jim Link jest członkiem zarządu ds. zasobów ludzkich w Society for Human Resource Management (SHRM). Z ponad 315 000 członkami na całym świecie, SHRM jest największym stowarzyszeniem zawodowym z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi na świecie i wiodącym głosem w sprawach związanych z pracownikami i miejscem pracy.
Jim Link był związany zawodowo z General Electric, Pillsbury Company, Porsche Cars i Randstad. Jako członek zarządu ds. zasobów ludzkich w Randstad North America kierował globalnym zespołem 150 specjalistów z zakresu HR. Pełnił też role przywódcze jako wolontariusz w kilku organizacjach, w tym w Radzie Fundacji SHRM, Radzie Doradczej ds. Kapitału Ludzkiego przy Atlanta Federal Reserve Bank oraz Human Resources Leadership Forum.
Obecnie oprócz swojego zaangażowania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, jest wykładowcą Executive MBA w kampusie Azji i Pacyfiku Uniwersytetu Liège (Belgia) w Tajpej na Tajwanie.

Zobacz wszystkie wydarzenia