Przygotujemy dzieci do odniesienia sukcesów w przyszłości!
Zapisz swoje dziecko na EUD już dziś!
Szanowni Państwo,
wiedza ekonomiczna jest dziś niezbędna. To fakt. Dlaczego? Jej zrozumienie jest kluczowe dla rozumienia prawie wszystkich zjawisk społecznych oraz sprawnego funkcjonowania zawodowego i osobistego. Prowadzone przez naszą uczelnię nieodpłatne zajęcia pomagają w zdobyciu wiedzy o otaczającej dzieci rzeczywistości, a także uczą kreatywnego, logicznego, racjonalnego myślenia. Pomagają też w wykształceniu cech przywódczych i przedsiębiorczych! Zależy nam na tym, by jak najwięcej dzieci mogło, jak najszybciej zdobyć umiejętności i informacje, dzięki którym teraźniejszość będzie dla nich bardziej zrozumiała, a przyszłość bardziej perspektywiczna i pełna różnych możliwości. Zachęcamy do skorzystania z naszego programu pod nazwą Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy, oferowanego dla dzieci z klas 4-6.
Czy dzieciom ze szkoły podstawowej przydaje się wiedza ekonomiczna? Jak najbardziej! Ekonomia jest obecna praktycznie w każdym obszarze naszego życia, organizuje stosunki społeczne – jest podstawą relacji pracodawca – pracownik, producent – konsument, czy też państwo – podatnik. Poznanie jej logiki i praw pozwala na rozumienie i kształtowanie rzeczywistości, na odnoszenie sukcesów i wyrabianie pozytywnych nawyków – oszczędzania, racjonalizacji, znajdowania optymalnych rozwiązań, odnoszenia sukcesów w pracy.
Tę wiedzę można zacząć pozyskiwać już w szkole podstawowej!
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oferuje nieodpłatne zajęcia pozwalające na zdobycie wiedzy o zjawiskach ekonomicznych i ukształtowanie postaw przedsiębiorczych.
Podczas sześciu czwartkowych, popołudniowych spotkań prowadzonych przez najlepszych wykładowców akademickich i praktyków biznesu dzieci dowiedzą się m.in. które zjawiska w gospodarce są najważniejsze i dlaczego, stworzą kampanię internetową, nauczą się tworzyć produkty i strategie oparte na jakości i rozpoznawać, co znaczy jakość oraz zarządzać projektami. Wzmocnią też swoje kompetencje miękkie – dowidzą się, jak lepiej organizować swój czas. Te wszystkie umiejętności są bardzo cenione przez współczesny biznes, a organizatorzy dodatkowo zadbali o formę przekazywania wiedzy przystępną i atrakcyjną dla tej grupy wiekowej – interaktywną i bardzo angażującą.
Równocześnie z zajęciami dla dzieci prowadzone są – również nieodpłatnie – zajęcia dla dorosłych, rodziców, dziadków, opiekunów. Doświadczenie psycholodzy, renomowani coachowie biznesu i wykładowcy ekonomii zajmą się na nich aktualnymi problemami i kwestiami pomagającymi w wychowaniu dzieci, aktualnymi problemami gospodarczymi i technikami pomnażania majątku.
Zajęcia prowadzone są w czwartki w godz. 17:15-18:45 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, w gmachu głównym przy al. Niepodległości 10.
Na zapisy czekamy do 30 września 2022 r. pod adresem: https://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/zapisy2/
Program dla dzieci:
- 20 października 2022 r. Zarządzanie sobą w czasie. Sprawdź czy jesteś słoniem czy ośmiornicą! – dr hab. Marcin Gołembski (Samodoskonalenia się )
- 27 października 2022 r. Finansowanie projektów. – dr hab. Grzegorz Wojtkowiak (Finanse przedsiębiorcy )
- 17 listopada 2022 r. Marketing internetowy – jakie kanały i kampanie są skuteczne? – dr Marcin Lewicki (Marketing)
- 24 listopada 2022 r. Zaczarowany język ekonomii – o czym rozmawiają ekonomiści. – dr hab. Agnieszka Poczta-Wajda, prof. UEP (Otoczenie gospodarcze)
- 1 grudnia 2022 r. Jakość czy jakoś to będzie? O rozpoznawaniu produktów i usług opartych na jakości. – prof. dr hab. inż. Alina Matuszak-Flejszman (Zarządzanie)
- 8 grudnia 2022 r. Moja droga do biznesu, budowanie firmy opartej na aplikacji internetowej. – Marcin Bittel twórca aplikacji czynaczas.pl (Praktyk)
Program dla rodziców i opiekunów:
- 20 października 2022 r. Wspieranie kompetencji miękkich. Motywowanie dziecka do nauki. – Magdalena Migda (Efektywna edukacja)
- 27 października 2022 r. Inwestycje alternatywne, jako sposób na pomnażanie majątku w trudnych czasach. – dr Tomasz Gabruszewicz (Ekonomia w domu)
- 17 listopada 2022 r. Supermoc emocji – jak radzić sobie z trudnymi emocjami w kontaktach społecznych. – mgr Joanna Munia (Psychologia i interakcje społeczne)
- 24 listopada 2022 r. Fotografia współczesnej gospodarki – czasy dwóch „Czarnych łabędzi”. – prof. dr hab. Piotr Banaszyk (Życie gospodarcze)
- 1 grudnia 2022 r. Wpływ mediów masowych na odbiorcę. – dr hab. Bartosz Hordecki (Dziecko i media)
- 8 grudnia 2022 r. Budowanie adekwatnego poczucia własnej j wartości i odporności psychicznej u dziecka. – mgr Ewelina Wszołek (Sztuka wychowania – rola rodzica)