Informacja ws. federacji poznańskich uczelni – dalsze informacje o podstawach prawnych utworzenia federacji

30 marca, 2022

Szanowni Państwo,

zachęcam do zapoznania się z treścią załączonego listu Rady ds. Integracji Poznańskiego Środowiska Akademickiego, który stanowi dokończenie poprzedniego listu, opublikowanego na stronach internetowych poznańskich uczelni publicznych w dniu 6 marca 2022 roku.

Treść listu dotyczy nadal kwestii uwarunkowań prawnych federacji. Rada wyjaśnia w nim, między innymi, kto byłby pracownikiem federacji, jakie organy musi posiadać federacja i jaką kategorię otrzymają te same dyscypliny różnych uczelni po utworzeniu federacji.
Polecam Państwa uwadze stronę internetową Kolegium Rektorów miasta Poznania (https://krmp.edu.pl/federalizacja/do-pobrania/), na której listy Rady ds. Integracji są regularnie publikowane.

REKTOR
prof. dr hab. Maciej Żukowski