Dnia 25 maja 2022 roku w sali 111A odbyła się IV Studencka Konferencja Naukowa z cyklu Młodzi o finansach publicznych pt. „Finanse publiczne w (post)pandemicznej rzeczywistości. Nowe wyzwania i szanse”.
Obrady otworzyli: dr hab. Edyta Małecka-Ziembińska, prof. UEP (Kierownik Katedry Finansów Publicznych), dr hab. Paweł Marszałek, prof. UEP (Dyrektor studiów w zakresie finansów i rynków finansowych) oraz dr hab.  Halina Zboroń, prof. UEP (Dyrektor studiów w zakresie ekonomii). W trakcie konferencji zaprezentowano 13 referatów. Prelegentami byli studenci studiów stacjonarnych I i II stopnia.
Głównym celem konferencji było włączenie społeczności studenckiej w nurt dyskusji nad wpływem pandemii COVID-19 i innych czynników o charakterze globalnym na finanse publiczne. Celem cyklu konferencji jest również wspieranie indywidualnego potencjału studentek i studentów poprzez stworzenie przyjaznego środowiska do kreatywnego i krytycznego myślenia oraz okazji do doskonalenia sztuki wystąpień publicznych.
Konferencja została zorganizowana przez pracowników Katedry Finansów Publicznych: dr Monikę Banaszewską, dr Anetę Kaczyńską, dr hab. Sławomirę Kańdułę, prof. UEP, dr Joannę Przybylską oraz dra Marcina Spychałę.