Studenci - aktualności Uniwersytet

Nasza studentka wyróżniona Studenckim Noblem za działalność społeczną

10 czerwca, 2022

Agata Szewczykowska studiująca na pierwszym roku studiów II stopnia na kierunku zarządzanie otrzymała Studenckiego Nobla w kategorii działalność społeczna. Tym samym znalazła się w elitarnym gronie 9 laureatów z całej Polski, nagrodzonych w konkursie wyróżniającym wybitnych studentów.

Nasza studentka angażuje się we współpracę z organizacjami pozarządowymi od 12 lat, ma na swoim koncie organizację licznych wydarzeń oraz inicjatyw charytatywnych, tytuł Społecznika Roku oraz wiele godzin poświęconych na wolontariat.

Agata Szewczykowska działa w Fundacji na rzecz Tworzenia Wartości Wspólnej przez Studentów, prowadzonej przez dr. Adama Weinerta oraz mgr. Roberta Banasia, w której odpowiada za łączenie środowiska biznesowego z III sektorem. Laureatka prowadzi wiele szkoleń, projektów oraz warsztatów na poznańskich uczelniach, a także wspiera lokalne inicjatywy samorządowe.

Studencki Nobel to cykliczny ogólnopolski konkurs organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, którego celem jest wyróżnienie studentów o wybitnych osiągnięciach na różnych polach. Organizowany jest przy wsparciu MEiN oraz Santander Scholarships. Nagrody przyznawane są w 9 kategoriach: nauki techniczne, sztuka, dziennikarstwo i kultura, nauki przyrodnicze i energetyka, fizyka i astronomia, medycyna i farmacja, nauki społeczne, nauki ekonomiczne, działalność społeczna. W każdej kategorii w trzyetapowej procedurze konkursowej zostaje nagrodzona tylko jedna osoba.

Serdecznie gratulujemy!

Kultywujemy tradycję Uczelni stworzonej przez przedsiębiorców i czerpiemy z doświadczenia dynamicznie rozwijającego się regionu.