Otwarty Konkurs MNiSW Studenckie Koła Naukowe Tworzą Innowacje 2024

MNiSW ogłosiło nabór wniosków w ramach programu Studenckie Koła Tworzą Innowacje, który potrwa do dnia 4 listopada 2024 r. do godziny 16.00.

Celem programu jest wsparcie studenckich kół naukowych w realizacji badań naukowych i prac rozwojowych oraz w transferze wyników prowadzonych projektów do sfery gospodarczej. Dodatkowo program umożliwia zdobywanie przez studentów kompetencji miękkich przydatnych do skutecznego zarządzania tymi projektami. W ramach przedsięwzięcia możliwy jest także zakup certyfikatów i licencji niezbędnych w procesie komercjalizacji wyników swoich prac badawczych.

Koła naukowe mogą uzyskać środki, które nie przekroczą kwoty: 70 tys. zł.

Więcej informacji znajduje się na stronie MNiSW oraz w wytycznych

Harmonogram działań na UEP jest następujący:

I. Do 14 października 2024, godz. 10.00 SKN-y , za pośrednictwem opiekuna naukowego przesyłają zgłoszenia zawierające kartę projektu, oraz krótką charakterystykę  wniosku projektowego w odpowiedzi na konkurs* na adres dbn@ue.poznan.pl .

*Kryteria wyboru projektów do finansowania są zawarte poniżej, stąd w krótkiej charakterystyce projektu, prosimy o zawarcie informacji.
poziom merytoryczny:
– przewidywane konkretne i weryfikowalne rezultaty projektu,
– użyteczność projektu,
-zasadność planowanych kosztów realizacji w odniesieniu do zakresu rzeczowego projektu;

potencjał wnioskodawcy:
– możliwości organizacyjne wnioskodawcy,
– kompetencje i doświadczenie osób, które będą zaangażowane w realizację projektu,
– nowoczesność formy realizacji projektu i środków technicznych przewidzianych do wykorzystania;

ocena społecznej odpowiedzialności nauki:
– znaczenie projektu dla rozwoju społecznego kraju lub regionu,
– zasięg oddziaływania projektu (lokalny, regionalny, krajowy, międzynarodowy)

II. 16 października 2024 Koła naukowe otrzymują informacje, które wnioski uzyskały zgodę UEP na przygotowanie wniosku do MNiSW Decyzję w tej sprawie podejmują: Prorektor ds. Dydaktyki, Prorektor ds. Nauki, Pełnomocnik Rektora ds. Kół Naukowych.

III. 29-30 października 2024 termin zakończenia składania wniosków do prorektora w celu uzyskania podpisu.