Poznańska Noc Naukowców

3 października, 2022

30 września 2022 roku w Poznaniu odbyła się Noc Naukowców – wydarzenie popularyzujące naukę w poznańskich uczelniach i ośrodkach naukowych, finansowane w ramach programu UE Horyzont Europa.

W ofercie tegorocznej Nocy Naukowców, organizowanej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu przez Dział Badań Naukowych, znalazły się warsztaty i wykłady powiązane z „zieloną ekonomią”, ochroną środowiska czy zachowaniami konsumenckimi.

Podczas transmisji na żywo i połączenia z poznańskim studiem Nocy Naukowców, organizowanym przez PCSS, każdy miał okazję zobaczyć i dowiedzieć się, jak UEP bada zrównoważoną gospodarkę i zielony ład.

W wydarzeniu zaprezentowano:

• zajęcia i doświadczenia naukowe, dotyczące mikroorganizmów, biodegradacji i wody,
  • doświadczenia z papierem, mydłem, opakowaniem, bańkami i licznymi zjawiskami w laboratorium produktów przemysłowych,
  • warsztaty o domotyce w Pracowni Internetu Rzeczy,
  • pokazy i zabawy z kuchnią molekularną,
  • konkursy i quizy,
  • wskazówki o tym, jak nie dać się nabrać w Internecie,
  • tematykę kształtowania się postaw proekologicznych i decyzji konsumentów,
  • warsztaty o tajnikach umysłu.

Z wyjątkowego zaproszenia w mury UEP skorzystało około 100 gości z Wielkopolski – dzieci, młodzieży i dorosłych.

Kształcimy liderki i liderów budujących lepszą rzeczywistość społeczno-gospodarczą.