Uniwersytet

Prof. Marian Gorynia otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Prof. dr hab. Marian Gorynia, rektor UEP w latach 2008-2016, obecny prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, autor ponad 600 publikacji i artykułów naukowych otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Uroczystość odbyła się 23 listopada 2023 r. Nasz naukowiec po ceremonii nadania wyróżnienia wygłosił wykład o roli przedsiębiorstw międzynarodowych w procesach gospodarowania pt. „Przedsiębiorstwa międzynarodowe jako siły napędowe efektywności i globalizacji – przyjaciele czy wrogowie?”.

 

– Profesor Gorynia jest autorytetem. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych, najbardziej cenionych naukowców. Ma ogromną rangę, jeżeli chodzi o dorobek naukowy. Nadając Profesorowi Marianowi Goryni tytuł honorowego doktora naszej uczelni, przyjmujemy do grona jej patronów osobistość, której nam brakowało i której potrzebujemy. To dla nas zaszczyt i źródło wielkiej satysfakcji – powiedział prof. Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

 

– Do lamusa odchodzi efektywność rozumiana ad hoc, doraźnie, krótkookresowo, płytko i jednowymiarowo. […] Kierunki naprawy realnego wkładu przedsiębiorstw do dobrobytu społecznego w skali międzynarodowej powinny iść w stronę przestrzegania zasady jak najszerszej inkluzji społecznej w procesy gospodarowania w krajach goszczących, a jednocześnie w zasady prowadzenia działalności przyjaznej dla środowiska, podporządkowanej idei racjonalności globalnej – podkreślił prof. Gorynia w wykładzie, który wygłosił na UEW.

 

Jesteśmy ODPOWIEDZIALNI za jakość edukacji i badań naukowych oraz naszego otoczenia

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.