Uniwersytet

Turniej brydżowy o Puchar Rektora UEP

30 maja 2026 roku w Budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (ul. Niepodległości 10) odbył się turniej brydżowy – OTP** o Puchar Rektora UEP, rozegrany w ramach obchodów 100-lecia powstania Uczelni. Zawody wchodziły w skład prestiżowego cyklu Grand Prix Wielkopolski 2026 (GPW26), organizowanego przez Poznański Klub Brydżowy i Wielkopolski Związek Brydża Sportowego.

Do rywalizacji przy zielonych stolikach przystąpiło 76 par – łącznie 152 zawodników z całej Polski. Poziom sportowy turnieju podkreśla obecność 6 arcymistrzów (zawodników z najwyższą klasą rozgrywkową w Polsce). Wyniki końcowe – miejsca medalowe w kategorii open

I miejsce: Jerzy Nowak i Jacek Kokociński, II miejsce: Ewa Morawska i Maciej Mizerka, III miejsce: Tadeusz Kowalicki i Andrzej Rękosiak

Wyniki końcowe – miejsca medalowe w kategorii do 5WK

I miejsce: Robert Górka i Patryk Szczuczko, II miejsce: Maciej Cieślukowski i Robert Romanowski, III miejsce: Justyna Zielniewicz i Jakub Masny


Zawodnicy związani z UEP

W turnieju, oprócz Ewy Morawskiej, srebrnej medalistki wzięli udział pracownicy i studenci Uczelni:

dr hab. Marcin Anholcer, prof. UEP (Prorektor ds. Nauki) w parze z dr. Markiem Gnusowskim, dr hab. Maciej Cieślukowski, prof. UEP w parze z dr. hab. Robertem Romanowskim, prof. UEP, prof. Dr hab. Przemysław Deszczyński w parze z Wojciechem Łanieckim oraz studenci Justyna Zielniewicz w parze z Jakubem Masnym, a także Mikołaj Paluczek w parze z Iwo Suszczewiczem.

Turniej w liczbach:

  • 76 par (152 zawodników)
  • 6 arcymistrzów w stawce
  • 40 rozdań (4 sesje × 10 rozdań)
  • Cykl: Grand Prix Wielkopolski 2026, ranga OTP**

Impreza odbyła się w ramach jubileuszu stulecia Uczelni i była pierwszym w historii UEP turniejem brydżowym tej rangi rozgrywanym na terenie Uczelni. Organizatorem był Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Poznański Klub Brydżowy we współpracy z Wielkopolskim Związkiem Brydża Sportowego.

 

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.