Uniwersytet

UEP na podium w rankingu Perspektyw 2024

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu ponownie zasłużył na miano akademickiego medalisty wśród polskich uczelni ekonomicznych, zajmując 3. miejsce w prestiżowym rankingu szkół wyższych przygotowanym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. To kolejny dowód na to, że oferujemy kształcenie na najwyższym poziomie, odpowiadając na potrzeby rynku pracy i wyzwania współczesnej gospodarki. Naszą misją jest kształcenie liderów biznesu, przez co nasi absolwenci opuszczają mury UEP wyposażeni w kompetencje wymagane od poszukiwanych specjalistów i cenionych menedżerów.

Ocenę przeprowadzono w 9 grupach kryteriów: prestiż, absolwent na rynku pracy, potencjał naukowy, efektywność naukowa, publikacje, warunki kształcenia, innowacyjność, umiędzynarodowienie i fundusze. W ogłoszonym 26 czerwca 2024 r. rankingu uczelni akademickich najlepiej wypadliśmy w grupie „Absolwent na rynku pracy”. Wysokie 7. miejsce w zestawieniu wszystkich uczelni akademickich i 2. wśród ekonomicznych, świadczą o tym, że kształcimy zgodnie z wymaganiami rynku pracy i aktualnymi potrzebami gospodarki. Zajmujemy 1. miejsce wśród uczelni ekonomicznych w kryterium „Efektywność naukowa” oraz „Warunki kształcenia”.

Awans odnotowaliśmy w rankingu kierunków studiów z kierunkami: stosunki międzynarodowe oraz zarządzanie i inżynieria produkcji. Utrzymaliśmy dotychczasową, 3. pozycję w zakresie kierunku ekonomia. Na podium znaleźliśmy się także z kierunkiem informatyka i ekonometria.

Utrzymanie się w ścisłej czołówce rankingu to efekt ciężkiej pracy i zaangażowania całej społeczności akademickiej UEP – wykładowców, pracowników administracji i studentów. Uniwersytet nieustannie dąży do doskonalenia jakości kształcenia i badań naukowych, stawiając na profesjonalizację, innowacyjność oraz współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Aktywnie partycypujemy w tworzeniu gospodarki opartej na wiedzy, zrównoważonym rozwoju, dobrostanie i różnorodności. Działamy w międzynarodowym środowisku będąc partnerem uczelni,  biznesu i administracji. Rozwijamy się w oparciu o strategię, w której określiliśmy dokładnie kierunki naszego rozwoju. Nasi studenci uczą się  działać skutecznie w świecie wysokich wymagań, nieustannych zmian i niespodziewanych zdarzeń. Międzynarodowe akredytacje i certyfikaty pokazują, że jesteśmy członkiem międzynarodowej elity.

Wierni naszej misji w poczuciu społecznej odpowiedzialności prowadzimy innowacyjne badania oraz kształcimy liderki i liderów przyszłości.

 

 

 

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.