UEP na XXVII Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki

Ponad 600 uczestników wzięło udział w warsztatach i wykładach przygotowanych przez UEP na XXVII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. Uczelnia w programie zamieściła 40 propozycji, głównie z myślą o młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wszystkie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

W tym roku tematem przewodnim całego wydarzenia była Sztuczna Inteligencja i jej wpływ na codzienne życie oraz rozwój nauki. Uczestnicy PFNiS mogli poznać odpowiedzi na pytania dotyczące SI:

• Do czego miasta i regiony wykorzystują sztuczną inteligencję?
  • Czy sztuczna inteligencja jest naprawdę inteligentna?
  • Czy te oczy mogą kłamać? Co przyciąga naszą uwagę w sieci.

Odwiedzili też zaawansowane technologicznie laboratoria Wirtualnej Rzeczywistości, zanurzając się w świat cyfrowy. Mogli też przymierzyć kostium, który przenosi w przyszłość, postarzają o kilkadziesiąt lat. Dziki niemu można zrozumieć, jak czują się na co dzień seniorzy zmagający się z niesprawnościami.

Nie zabrakło też wykładów dotyczących pieniędzy przyszłości, biodegradacji, nowoczesnego transportu, czy też wyborów konsumenckich i europejskich hubów cyfrowych. Ciekawe doświadczenia naukowe pokazali uczniom wykładowcy zajmujący się badaniem jakości produktów przemysłowych i żywności.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z wydarzenia >>> https://www.youtube.com/watch?v=Hd92pmcLkSw

Kształcimy liderki i liderów budujących lepszą rzeczywistość społeczno-gospodarczą

UEP na XXVII Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki