Ponad 700 zawodników wzięło dziś udział w 9. edycji biegu o Puchar JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu „Ekonomiczna Piątka”Zawody wpisane zostały w obchody 100-lecia AZS Poznań  oraz objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Prezydenta Miasta Poznania.

Najszybszy na trasie był Grzegorz Michalak, który dystans pięciu kilometrów wokół poznańskiego Jeziora Maltańskiego pokonał w 00:15:54. Wśród pań pierwsza na mecie pojawiła się Patrycja Talar z czasem 00:17:29.

Zainteresowaniem cieszyła się również 6. edycja nordic walkingowego Ekonomicznego Marszu na Piątkę, w którym uczestniczyło ponad 40 zawodników. Pierwszy linię mety przekroczył Patryk Skrzypczak, z pań najlepszy czas miała Małgorzata Rożek.

Organizatorem marszu i biegu był Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UEP oraz Klub Biegacza UEP.