Aktualności

Uczymy praktycznie

Uczymy praktycznie
Współpraca UEP z BMP/NIVEA.
Połączenie zajęć teoretycznych z praktyką to obecnie jedno z głównych wyzwań współczesnej edukacji na poziomie wyższym. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu rozszerza swoją ofertę edukacyjną o kolejne zajęcia z praktykami biznesu. Do współpracy w ramach specjalności menedżerów produktów kosmetycznych na Wydziale Towaroznawstwa, UEP zaprosił lidera branży kosmetycznej w naszym regionie – Beiersdorf Manufacturing Poznań/NIVEA. Umowa o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu i Beiersdorf Manufacturing Poznań/NIVEA z udziałem Rektora UEP prof. dr hab. Mariana Goryni, prof. zw. UEP, i Prezesa Zarządu Beiersdorf Manufacturing Poznań Sp. z o.o. Wiesława Biernackiego, podpisana została 13 kwietnia 2015 r.

Dzięki tej współpracy w programie studiów znajdą się wykłady prowadzone przez praktyków BMP/NIVEA. Ponadto zorganizowane zostaną zajęcia praktyczne na terenie przedsiębiorstwa. Dodatkowo zdobyte na studiach umiejętności, studenci będą mogli sprawdzić podczas płatnych praktyk i staży w BMP/NIVEA.

Specjalność menedżer produktów kosmetycznych na Wydziale Towaroznawstwa UEP ma charakter typowo rynkowy – przygotowuje menedżerów produktu, marki, sprzedaży oraz zarządzających punktami usługowymi w segmencie produkcji kosmetyków i świadczenia usług kosmetycznych. Studenci tej specjalności zdobywają wiedzę z czterech obszarów tematycznych: menedżerskim (ukierunkowany na zarządzanie przedsiębiorstwem, zarządzanie produktem/usługą), jakości produktów i świadczenia usług, towaroznawstwa kosmetyków oraz wykorzystania instrumentów marketingu produktów oraz usług kosmetycznych.