2 czerwca 2016

Dyrektor Biblioteki mgr inż. Roman Tomaszewski oraz pracownicy wzięli udział w VII Konferencji Uczelnianej „Badania naukowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu”.

 

6 czerwca 2016

Magister Dorota Wojewoda (kierownik Sekcji Szkoleń, Baz Danych i Digitalizacji) uczestniczyła w szkoleniu „Prawo autorskie w działalności naukowej i dydaktycznej. Zasady i granice” przeprowadzonym przez Barbarę Szczepańską w Bibliotece Politechniki Poznańskiej.

 

7 czerwca 2016

Na terenie Czytelni Książek zaprezentowano wystawę prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie fotograficznym „Reportaż z wakacji”, zorganizowanym w 2002 roku przez Gnieźnieńskie Towarzystwo Fotograficzne. Wystawa została udostępniona Bibliotece Głównej do dnia 4 września 2016 roku przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu w ramach „Objazdowej Galerii Wielkopolskiej Fotografii”, projektu mającego na celu popularyzowanie dorobku fotografików, klubów, grup twórczych z terenu województwa wielkopolskiego.

 

13 czerwca 2016

W sali konferencyjnej Biblioteki odbyło się posiedzenie Rady Bibliotecznej.

 

15 czerwca 2016

Bibliotekę Główną zwiedziły dzieci z Niepublicznego  Przedszkola Leonardo w Poznaniu.

 

21 czerwca 2016

Magister Liliana Kozik (z Oddziału Opracowania Zbiorów) oraz dr Artur Wierzbicki (z Sekcji Szkoleń, Baz Danych i Digitalizacji) uczestniczyli w prekonferencji „Alma Day”, zorganizowanej przez Bibliotekę Politechniki Łódzkiej pod patronatem firmy Aleph Polska.

 

22-24 czerwca 2016

Dyrektor Biblioteki mgr inż. Roman Tomaszewski uczestniczył w VII Konferencji „Rozmowy o bibliotekach”, zorganizowanej przez Bibliotekę Politechniki Łódzkiej.

 

28 czerwca 2016

Bibliotekę Główną UEP zwiedzili oraz zapoznali się z zasadami korzystania z jej zbiorów uczestnicy PUEB Doctoral Seminars in English.

 

Biblioteka Główna wspólnie z Działem Marketingu zgłosiła w ramach Budżetu Partycypacyjnego UEP projekt „Kącik czytelnika”, który obejmował wyposażenie Czytelni Czasopism w fotel, lampę, pufy i sofy, w celu stworzenia warunków sprzyjających twórczej pracy. Projekt uzyskał dużą liczbę głosów i został przekazany do realizacji.