Komunikaty

Virgin Mobile GSEA po raz pierwszy w Polsce

Virgin Mobile Global Student Entrepreneur Awards to nagroda dla studentów, którzy posiadają i rozwijają swój własny biznes w trakcie nauki w szkole średniej, lub będąc na studiach, od co najmniej 6 miesięcy.

Celem programu jest promowanie przedsiębiorczości wśród młodych ludzi na całym świecie, zachęcanie uczniów i studentów do stania się przedsiębiorcami poprzez zapewnienie międzynarodowego wsparcia dla ich projektów, które są innowacyjne, rentowne, społecznie odpowiedzialne i zgodne z wysokimi standardami etycznymi.

Program GSEA został zapoczątkowany w 1998 roku przez Uniwersytet Saint Louis. Od 2006 roku jest jednym z programów w międzynarodowej organizacji skupiającej przedsiębiorców przedsiębiorczej Entrepreneurs' Organization (EO). Od tego czasu studenci - przedsiębiorcy mogą czerpać wiedzę i doświadczenie od członków organizacji, jak również mają dostęp do globalnych sieci handlowych, których członkowie rozumieją, co to pasja, walka, determinacja i pragnienie sukcesu.


GSEA Polska
Virgin Mobile Global Student Entrepreneur Awards Poland został zapoczątkowany przez przedsiębiorcę Iana Scarffe, Jaromira Działo i innych przedsiębiorców oraz osoby prywatne, których misją działania jest wzmocnienie środowiska przedsiębiorców w Polsce. Ich celem jest przekazanie cennego doświadczenia i wiedzy biznesowej oraz promocja studenckich przedsiębiorstw z Polski na arenie międzynarodowej.

Zwycięzca polskiej edycji konkursu GSEA otrzyma w nagrodę opłacony bilet do miejsca realizacji finału Virgin Mobile GSEA 2013, zakwaterowanie w hotelu, a także okazję do zaprezentowania swojego projektu biznesowego międzynarodowemu jury, składającego się z przedstawicieli środowisk biznesowych i akademickich, medialnych i opiniotwórczych.


Nagroda dla najbardziej przedsiębiorczego studenta na świecie to 150 tysięcy dolarów. Kluczową kwestię stanowi szansa zwrócenia na siebie uwagi krajowych i zagranicznych inwestorów spółek kapitałowych, którzy docenią zaangażowanie w konkursie oraz możliwe, że podejmą decyzję dalszego wsparcia firmy oraz pomogą dokonać niezbędnych inwestycji w jego przyszły rozwój. Ponadto, ze względu na wysoki status na arenie międzynarodowej oraz wsparcie polskiego rządu, znaczących instytucji i stowarzyszeń gospodarczych, jak również osobiste wsparcie liderów biznesu i przedsiębiorców, sukcesywne firmy otrzymają reklamę w mediach na poziomie światowym.


Międzynarodowa Gala Finałowa, w której wezmą udział finaliści z 30 państw uczestniczących w konkursie odbędzie się w Stanach Zjednoczonych podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) w listopadzie 2013 r.


W celu wzięcia udziału w konkursie Virgin Mobile Global Students Entrepreneur Awards’2013 należy zgłosić się do konkursu poprzez formularz na stronie www.gsea.pl.

Więcej informacji o konkursie i jego zasadach znaleźć można w portalach:
www.gsea.pl 
www.facebook.com/EO.GSEA.POLAND