SKNR KONTO – WSZYSTKO O NAS

Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości KONTO to zrzeszenie studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, których zainteresowaniem jest rachunkowość i powiązany z nią obszar podatków i audytu. Nasza organizacja pomaga każdemu jej członkowi na rozwój osobisty w zakresie wiedzy rachunkowej, ale również w zakresie umiejętności organizacyjnych i twórczych.


Organizacja licznych spotkań z Partnerami SKNR KONTO w formie wykładów otwartych lub warsztatów daje członkom SKNR KONTO możliwość ciągłego rozwoju. Natomiast spotkania w studenckim gronie dają możliwość poznania wielu wspaniałych ludzi i nawiązania przyjaźni na długie lata!


Nasi członkowie mają okazję na sprawdzenie swojej wiedzy i nabytych zdolności przez uczestnictwo w ogólnopolskich konkursach i konferencjach niejednokrotnie odnosząc sukcesy, m.in.:

✅ I miejsce w Ogólnopolskim Studenckim Konkursie Amatorów Rachunkowości Uczelniada 2018 w Gdańsku


✅ I oraz II miejsce w konkursie referatów podczas VII Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej „Współczesne finanse i rachunkowość” w 2018 roku w Gdańsku


✅ I i III miejsce oraz wyróżnienie w konkursie referatów podczas IX Ogólnopolskiej Konferencji Sigma Maraton w 2019 roku w Łodzi  


✅ I oraz II miejsce w konkursie z podatków organizowanym przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych podczas IX Ogólnopolskiej Konferencji Sigma Maraton w 2019 roku w Łodzi  


✅ I miejsce w konkursie z rachunkowości budżetowej organizowanym przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce podczas IX Ogólnopolskiej Konferencji Sigma Maraton w 2019 roku w Łodzi


✅ III miejsce w konkursie referatów podczas X Ogólnopolskich Dni Rachunkowości w 2019 roku w Katowicach


✅ II miejsce w Ogólnopolskim Studenckim Konkursie Amatorów Rachunkowości Uczelniada 2019 w Gdańsku

 

SKNR KONTO działa na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu przy Katedrze Rachunkowości i Rewizji Finansowej (dawniej Katedrze Rachunkowości) od 2003 roku. Nazwa organizacji jest niezmienna, choć logo w roku 2013 uległo modyfikacji. 

 

Poprzednie logo:


Aktualne logo: w zakładce " Galera"


Od 2003 roku opiekę nad kołem sprawuje niezmiennie dr hab. Marzena Remlein, prof. nadzw. UEP oraz od 2005 r. dr hab. Marek Masztalerz, prof. UEP.

SKNR KONTO niewątpliwie cechuje się wysoką aktywnością. Największym wydarzeniem z jakim jest kojarzone nasze koło to Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa „Rachunkowość Warta Poznania” organizowana od 2011 r., w której uczestniczą reprezentanci kół naukowych (i nie tylko) z całej Polski.


Link do fanpage Konferencji RWP na Facebook’u: https://www.facebook.com/RachunkowoscwartaPoznania/


Ponadto działalność koła uwidoczniona jest poprzez organizację miesięcznego cyklu wykładów i warsztatów dla wszystkich studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, pod hasłem Poznań Accounting Days, odbywającego się w pierwszym semestrze roku akademickiego.


Nasza organizacja współpracuje z ponad 20 kołami naukowymi w Polsce. Owocem tej współpracy jest organizowany corocznie Ogólnopolski Obóz Kół Naukowych Rachunkowości.


Każdego, kto jest zainteresowany dołączeniem do Nas lub śledzeniem naszych działań zapraszamy do obserwowania naszego profilu na Facebook’u https://www.facebook.com/SKNRKONTO/ oraz Instagramie: https://www.instagram.com/sknr.konto/


Zapraszamy również do kontaktu pod adresem: sknrkonto@gmail.com