Five o’clock, czyli porozmawiajMY o dydaktyce
to inicjatywa, która tworzy przestrzeń do spokojnej, pogłębionej i opartej na doświadczeniu rozmowy o dydaktyce akademickiej. Spotkania te odbywają się w ramach Centrum Dydaktyki Akademickiej i mają na celu wymianę doświadczeń, omawianie wyzwań edukacyjnych oraz inspirowanie do doskonalenia warsztatu nauczycieli.
styczeń 2026
Co, jeśli egzamin poszedł za dobrze?
Goście specjalni:
dr Bartosz Naskręcki (UAM), dr hab. Elżbieta Rychłowska-Musiał, prof. UEP
Tym razem rozmawialiśmy o tym:
czy w dobie AI da się przeprowadzić uczciwy egzamin,
czy technologia pomaga uczyć się, czy raczej… kombinować,
czy...
Goście specjalni:
dr Bartosz Naskręcki (UAM), dr hab. Elżbieta Rychłowska-Musiał, prof. UEP
Tym razem rozmawialiśmy o tym:
czy w dobie AI da się przeprowadzić uczciwy egzamin,
czy technologia pomaga uczyć się, czy raczej… kombinować,
czy egzamin online to jeszcze egzamin, czy już teatr,
i czy można stworzyć system, którego naprawdę nie da się obejść.
Kiedy: 27 stycznia
Gdzie: Klub Pracowniczy UEP
dr Bartosz Naskręcki (UAM), dr hab. Elżbieta Rychłowska-Musiał, prof. UEP
Tym razem rozmawialiśmy o tym:
czy w dobie AI da się przeprowadzić uczciwy egzamin,
czy technologia pomaga uczyć się, czy raczej… kombinować,
czy egzamin online to jeszcze egzamin, czy już teatr,
i czy można stworzyć system, którego naprawdę nie da się obejść.
Kiedy: 27 stycznia
Gdzie: Klub Pracowniczy UEP
czerwiec 2025
Fakty i mity zajęć online
Goście specjalni:
dr hab. Natalia Walter, prof. UAM, dyskusję prowadziła dr Joanna Furmańczyk (UEP)
Wydarzenie zostało poświęcone refleksji nad edukacją online i stanowiło element przygotowywanego pakietu wsparcia dla nauczycieli akademickich prowadzących lub...
Goście specjalni:
dr hab. Natalia Walter, prof. UAM, dyskusję prowadziła dr Joanna Furmańczyk (UEP)
Wydarzenie zostało poświęcone refleksji nad edukacją online i stanowiło element przygotowywanego pakietu wsparcia dla nauczycieli akademickich prowadzących lub planujących prowadzenie zajęć w formule zdalnej.
Kiedy: 24 czerwca
Gdzie: Klub Pracowniczy UEP
dr hab. Natalia Walter, prof. UAM, dyskusję prowadziła dr Joanna Furmańczyk (UEP)
Wydarzenie zostało poświęcone refleksji nad edukacją online i stanowiło element przygotowywanego pakietu wsparcia dla nauczycieli akademickich prowadzących lub planujących prowadzenie zajęć w formule zdalnej.
Kiedy: 24 czerwca
Gdzie: Klub Pracowniczy UEP
kwiecień 2025
Od pasji do uznania, czyli jak doceniać nauczycieli akademickich?
Goście specjalni:
dr hab. Joanna Mytnik, prof. PG (Politechnika Gdańska), dr hab. Anna Sajdak-Burska, prof. UJ (Uniwersytet Jagielloński), dr hab. Beata Skowron-Mielnik, prof. UEP (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu), spotkanie poprowadzi: prof. dr hab. Roman Leppert (Uniwersytet...
Goście specjalni:
dr hab. Joanna Mytnik, prof. PG (Politechnika Gdańska), dr hab. Anna Sajdak-Burska, prof. UJ (Uniwersytet Jagielloński), dr hab. Beata Skowron-Mielnik, prof. UEP (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu), spotkanie poprowadzi: prof. dr hab. Roman Leppert (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy)
Kiedy: 19 maja
Gdzie: hol budynku D, 4 piętro
dr hab. Joanna Mytnik, prof. PG (Politechnika Gdańska), dr hab. Anna Sajdak-Burska, prof. UJ (Uniwersytet Jagielloński), dr hab. Beata Skowron-Mielnik, prof. UEP (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu), spotkanie poprowadzi: prof. dr hab. Roman Leppert (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy)
Kiedy: 19 maja
Gdzie: hol budynku D, 4 piętro