Katedra Makroekonomii i Gospodarki Żywnościowej

Zespół Katedry Makroekonomii i Gospodarki Żywnościowej prowadzi badania naukowe w obszarach ekonomii zrównoważonego rozwoju, ekonomii rolnej, ekonomii środowiska i zasobów naturalnych, a także ekonomii instytucjonalnej.

O katedrze

Naszym celem jest zatem łączenie i odkrywanie wielu interdyscyplinarnych i złożonych zagadnień, co stanowi unikatowe podejście badawcze w zrozumieniu zależności pomiędzy różnymi sferami działalności – ekonomicznej, środowiskowej i społecznej. Publikujemy nasze prace naukowe w czołowych światowych czasopismach należących do prestiżowych wydawnictw, m.in. Elsevier (Environmental Impact Assessment Review; Environmental Science & Policy; Journal of Cleaner Production; Journal of Rural Studies; Land Use Policy; Science of the Total Environment); Springer (Environmental Science and Pollution Research; Sustainability Science); Taylor and Francis (Economic Research; International Journal of Agricultural Sustainability). Jesteśmy aktywni i skuteczni w pozyskiwaniu projektów badawczych, także we współpracy z krajowymi i zagranicznymi ośrodkami badawczymi z zakresu ekonomii rolnej i ekonomii środowiskowej, co pozwala nam osiągać efekty synergii i podnosić poziom naszych badań. Wszystko to sprawia, że Katedra Makroekonomii i Gospodarki Żywnościowej należy do najlepszych i najbardziej cenionych katedr w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu!

Konsultacje w bieżącym semestrze

Adres do korespondencji: