Katedra Rachunkowości i Rewizji Finansowej

Katedra Rachunkowości i Rewizji Finansowej zatrudnia wybitnych specjalistów o rozpoznawalnym i uznanym dorobku naukowym, posiadających reputację w różnych obszarach rachunkowości, w tym biegłych rewidentów.

O katedrze

Nasza aktywność jest realizowana w czterech obszarach: naukowym, dydaktycznym, współpracy z krajowymi i międzynarodowymi ośrodkami naukowymi, kooperacji z praktyką gospodarczą. Głównym celem działania Katedry jest prowadzenie wysokiej jakości badań naukowych, wyznaczanie trendów w badaniach krajowych oraz wnoszenie wkładu do światowej wiedzy z zakresu rachunkowości. Pracownicy Katedry prowadzą zajęcia z przedmiotów z zakresu rachunkowości, sprawozdawczości i rewizji finansowej na studiach licencjackich, magisterskich podyplomowych oraz MBA. Działalność dydaktyczna ma na celu wyposażenie studentów we wszechstronną wiedzę i umiejętność jej stosowania w praktyce. Katedra sprawuje opiekę nad specjalnością Rachunkowość i zarządzanie finansami ACCA, akredytowaną przez Association of Chartered Certified Accountants, co umożliwia naszym absolwentom zdobycie przewagi konkurencyjnej na rynku pracy. W ramach Katedry realizowane są krajowe i międzynarodowe projekty badawcze. Współpracujemy ze znaczącymi polskimi ośrodkami naukowymi oraz zagranicznymi, m.in. z Chorwacji, Czech, Francji, Litwy, Słowacji, Ukrainy oraz Węgier.Reprezentując rachunkowość jako naukę stosowaną współpracujemy również z praktykami gospodarczymi oraz partnerami instytucjonalnymi i społecznymi, m.in. EAA, PIBR, SKwP, PTE, PAN.

Współpraca UEP z ACCA

Katedra Rachunkowości i Rewizji Finansowej sprawuje opiekę nad specjalnością studiów magisterskich na kierunku Rachunkowość i finanse biznesu akredytowaną przez ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants). ACCA jest największą i najszybciej rozwijającą się międzynarodową organizacją zrzeszającą specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat specjalności.
Przejdź na stronę specjalności Rachunkowość i zarządzanie finansami ACCA

Konsultacje w bieżącym semestrze