Wydziały

Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej

17 godzin temu od UEP

W imieniu Katedry Statystyki UEP, Polskiego Towarzystwa Statystycznego w Poznaniu, Urzędu Statystycznego w Poznaniu oraz SKN Estymator zapraszamy na wykład pt. "Big Data and Official Statisitics – Experiences at Statistics Netherlands" Wykład wygłosi Peter Struijs z Urzędu Statystycznego Holandii. Czas i miejsce: 10 września 2015, godz. 12:00, sala 4.1 CEUE ul. Towarowa 55 (4 piętro). Poniżej znajduje się opis tematów, które będą poruszone w czasie wystąpienia: 1. Badania na temat zastosowanie big data w statystyce publicznej prowadzone w Urzędzie Statystycznym (US) Holandii, a w szczególności: a. Wykorzystanie danych z czujników drogowych do tworzenia statystyk związanych z transportem. b. Wykorzystanie danych o lokalizacji telefonów komórkowych do tworzenia statystyk na temat lokalizacji ludzi w ciągu dnia (tzw. populacji funkcjonującej w ciągu dnia „daytime population”). c. Wykorzystanie wiadomości z mediów społecznościowych jako wskaźników ufności konsumenckiej. 2. Możliwości wykorzystania big data w statystyce publicznej, oraz kwestie metodologiczne i inne problemy, które trzeba rozwiązać. 3. Wyzwania strategiczne, polityczne i organizacyjne wynikające z pojawienia się big data, oraz sposób, w jaki US Holandii radzi sobie z nimi. 4. Międzynarodowa współpraca w zakresie rozpoznawania możliwości wykorzystania big data w statystyce publicznej. Peter Struijs pełni funkcję koordynatora programu poświęconego tematyce big data w Urzędzie Statystycznym (US) Holandii i jest członkiem Globalnej Grupy Roboczej ONZ na temat zastosowania big data w Statystyce Publicznej. Zanim zajął się tematyką big data, Peter Struijs był odpowiedzialny za open data w US Holandii. Przez wiele lat zajmował stanowisko kierownika ośrodka do spraw rozwoju procesów i zarządzania jakością. Wcześniej był kierownikiem sekcji w Eurostacie. Swoją pracę w US Holandii rozpoczął jako specjalista ds. metodologii; został też wybrany członkiem zwyczajnym Międzynarodowego Instytutu Statystycznego. Udział w wykładzie jest bezpłatny i nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. W razie jakichkolwiek pytań uprzejmie prosimy o kontakt z mgr Maciejem Beręsewiczem (maciej.beresewicz@ue.poznan.pl).

2 dni temu od UEP

UWAGA! Rekrutacja na studia doktoranckie na WIGE przedłużona do 15 września! Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do składania dokumentów w pokoju 405C. http://ue.poznan.pl/pl/zasady-przyjec-na-studia-doktoranckie-w-roku-akademickim,a38488.html

8 dni temu od UEP

CEUE w pełni wyposażone! Czekamy na studentów :) Nasz nowy budynek został wyposażony w infrastrukturę przewodowej i bezprzewodowej sieci komputerowej oraz w system wirtualizacji laboratoriów komputerowych. W salach pojawił się nowy sprzęt audio-video, przeprowadzono też prace związane z przeniesieniem systemu zasilania gwarantowanego i dostosowaniem systemu klimatyzacji serwerowni. Wyposażenie sal dydaktycznych i seminaryjno–konsultacyjnych sfinansowano w ramach projektu „Wyposażenie Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w innowacyjną infrastrukturę informatyczną”. Zakup nowoczesnego sprzętu informatycznego był możliwy dzięki środkom Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007–2013.

Jak do nas trafić?

al. Niepodległości 10, 61-875 Poznań

pokój 141 budynek A (Gmach Główny)
tel . 61-856-93-77, 

61-856-93-78, 

61-856-93-76
fax. 61-856-92-91