Wydziały

Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej

 

STYPENDIUM MINISTRA na rok akad. 2018/2019 Wypełnione wnioski o stypendium ministra na rok akad. 2018/2019 należy składać w Dziekanacie WIGE przed Radą Wydziału do dnia 3.09.2018 r. Zaopiniowanie wniosków odbędzie się na Radzie Wydziału, dnia 14.09.2018 r. Termin złożenia wniosku w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego upływa 15.10.2018 r. Wszystkie informacje i wnioski dot. stypendium znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Dziekan Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej prof. dr hab. Krzysztof Malaga, prof. nadzw. UEP

 

W UEP wakacje i puste korytarze, tymczasem SGB-BANK w Poznaniu poszukuje osób, które łączą podstawową wiedzę o bankowości z kompetencjami IT (wdrożenia i rozwój systemów informatycznych). Zachęcamy do zapoznania się z ofertą pracy.

 

Monografia poświęcona metodzie reprezentacyjnej oraz big data W lipcu ukazała się monografia pt. "An overview of methods for treating selectivity in big data sources” autorstwa dra Macieja Beręsewicza, prof. Risto Lehtonena (Uniwersytet w Helsinkach), dra Fernando Reisa (Eurostat), dr Loredany Di Consiglio (Eurostat) oraz dra Martina Karlberga (Eurostat) poświęcona metodom redukcji obciążenia estymatorów wykorzystujących źródła big data. Praca zawiera teoretyczne podstawy wykorzystania big data na potrzeby statystyki publicznej, przegląd literatury w zakresie istniejących metod umożliwiających skorygowanie błędów nielosowych w big data oraz przykłady Twittera, Google Trends, sieci komórkowych i Wikipedii. Monografia została wydana przez Eurostat i jest pokłosiem uczestnictwa dra Macieja Beręsewicza w projekcie ESSnet on Big Data. Wersja elektroniczna dostępna jest on-line pod adresem: http://ec.europa.eu/eurostat/web/products-statistical-working-papers/-/KS-TC-18-004 Serdecznie zachęcamy do lektury!