Wydziały

Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej

14 godzin temu od UEP

W imieniu SKN Estymator oraz Katedry Statystyki uprzejmie zapraszam na wykład pt. "Spersonalizowana rekomendacja treści na portalach internetowych", który odbędzie się w czwartek 23 marca o godzinie 15:00 do 16:30 w sali 311A. Poniżej znajdą Państwo abstrakt oraz biogram prelegenta Marcina Kosińskiego. Abstrakt: W trakcie wykładu przedstawię wyzwania, z którymi zmagają się portale internetowe w dobie próby identyfikacji użytkowników w internecie. Skuteczna identyfikacja potrzeb i zachowań użytkowników internetu może zaowocować wieloma usprawnieniami portali internetowych: sposobu prezentowania i rekomendowania treści, a co za tym idzie zwiększenia zaangażowania użytkowników i wydłużenia czasu spędzanego przez nich na portalach. Wyjaśnię również cele stawiane przez czołowe portale informacyjne, ich potrzeby i kierunki rozwoju oraz metody i technologie wykorzystywane do spełniania wymagań jakie stawiają sobie w dzisiejszych czasach redakcje portali informacyjnych. Poza kierunkami rozwoju portali informacyjnych, przedstawię pokrótce wykorzystywane technologie do gromadzenia i analizowania danych w przypadku wielkiej (globalnej) skali ruchu. Nie zabraknie także najważniejszego, czyli statystycznych metod spersonalizowanej (dla każdego użytkownika oddzielnie) rekomendacji treści, z którą obecny świat biznesu dąży do tego by odbywała się w czasie rzeczywistym. Biogram: Marcin Kosiński jest wiernym entuzjastą pakietu statystycznego R. Wykorzystuje go na co dzień przy tworzeniu oprogramowania Open Source oraz w obszarze spersonalizowanej rekomendacji artykułów w czasie rzeczywistym na portalu wp.pl, w ramach stanowiska Data Scientist w Grupie Wirtualna Polska, gdzie pracował przez ostatnie 30 miesięcy. Obecnie freelancer, organizator Warszawskich Spotkań Entuzjastów R oraz główny organizator ogólnopolskiej konferencji użytkowników R - Why R? 2017 (27-29 września, Warszawa). Z wykształcenia absolwent Statystyki Matematycznej i Analizy Danych na Politechnice Warszawskiej. Uzbrojony w niepohamowany optymizm, wraz z pomocą narzędzi do analizy danych kreuje pomysły na nowe ich zastosowania. Uważa, że zbyt długie okresy spędzone na tworzeniu rozwiązań Business Intelligence mogą zdusić ducha kreatywności na polu Data Science, dlatego wszystkim przypomina o regularnym zażywaniu odpoczynku. Dr Maciej Beręsewicz

1 dzień temu od UEP

Prezentujemy fotografię z uroczystości podpisania porozumienia pomiędzy I Liceum Ogólnokształcącym w Pleszewie a naszym Wydziałem. Efektem współpracy będzie uruchomienie klasy akademickiej.

2 dni temu od UEP

Konferencja INDEKS 2017! Przyjdź na spotkanie pasjonatów i praktyków programowania. Dowiesz się, jak wygląda życie programisty na etacie. Liczba miejsc jest ograniczona - zapisy do 22 marca.

Jak do nas trafić?

al. Niepodległości 10, 61-875 Poznań

pokój 141 budynek A (Gmach Główny)
tel . 61-856-93-77, 

61-856-93-78, 

61-856-93-76
fax. 61-856-92-91