W dniach 9-10 maja 2024 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa Resilient and transforming Europe, w której udział wzięło ponad 480 uczestników.

Wydarzenie, mające uświetnić 20. rocznicę członkostwa Polski w Unii Europejskiej, zostało zorganizowane przez Instytut Gospodarki Międzynarodowej UEP (w ramach obchodów 5. rocznicy jego powstania), Centrum Doskonałości Jean Monnet (TransformEU), Europe Direct Poznań oraz Fundację UEP. Spotkanie tylu znamienitych przedstawicieli świata nauki, administracji i biznesu z Polski i z zagranicy stało się doskonałą okazją do debaty o przyszłości i wyzwaniach, przed jakimi stoją Polska oraz Europa w nadchodzących latach.

W ramach konferencji odbyły się wykłady zaproszonych gości, liczne sesje i panele poświęcone kryzysom, z którymi mierzy się współczesna Europa, wyzwaniom transformacyjnym, którym czoła stawić muszą wszystkie europejskie gospodarki i przedsiębiorstwa, zrównoważonemu rozwojowi oraz integracji Ukrainy z Unią Europejską. Jedna z sesji, poświęcona odbudowie Ukrainy i implikacjom nowej sytuacji geopolitycznej dla badań w zakresie międzynarodowego biznesu, została zorganizowana w trybie hybrydowym przez Academy of International Business (AIB-CEE Chapter).

W drugim dniu konferencji obyła się debata w formule okrągłego stołu, w której przedstawiciele świata biznesu dyskutowali o doświadczeniach i wyzwaniach towarzyszących wdrażaniu ESG w ich firmach, a także wynikających z tej koncepcji możliwościach biznesowych, jak i trudnościach, z którymi mierzą się przedsiębiorstwa.

Podczas konferencji dokonano także uroczystego wręczenia nagród w Ogólnopolskim konkursie na najlepsze prace licencjackie i magisterskie z zakresu międzynarodowych stosunków gospodarczych, a najlepsi studenci i doktoranci mogli wziąć udział w warsztatach poświęconych rozwijaniu kompetencji badawczych i publikacyjnych.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków Unii Europejskiej (program Erasmus+) oraz Ministra Nauki przyznanych w ramach Programu „Regionalna inicjatywa doskonałości” na realizację projektu „Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu dla Gospodarki 5.0: Inicjatywa regionalna – efekty globalne (IREG)”. Wsparcia finansowego udzielili także przedstawiciele biznesu – partner pierwszego dnia konferencji: firma Enea oraz sponsor: firma NOVOL.

 

 

Międzynarodowa konferencja naukowa Resilient and transforming Europe

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.