Awanse absolwentów Instytut Gospodarki Międzynarodowej - aktualności

Nasze Absolwentki laureatkami konkursu „Przemysł spotkań na 5!”

7 kwietnia, 2022

Z radością informujemy, że dwie studentki (a teraz absolwentki) Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu:

Karolina Andrzejczak (reprezentująca kierunek MSG)

Sara Cierechowicz (reprezentująca kierunek GT)

zostały nagrodzone w konkursie na najlepszą pracę magisterską na temat branży spotkań organizowanym przez Stowarzyszenie „Konferencje i Kongresy w Polsce”.

Kapituła Konkursu „Przemysł spotkań na 5”, w drodze dyskusji i szczegółowej analizy postanowiła przyznać pierwszą nagrodę Karolinie Andrzejczak za pracę „Znaczenie wystaw światowych dla kształtowania soft power państw w nich uczestniczących” a drugą nagrodę Sarze Marii Cierechowicz za pracę „Organizacja międzynarodowych zawodów jeździeckich w przestrzeni otwartej miasta na przykładzie miasta Poznania”. Promotorem prac obu nagrodzonych absolwentek był dr hab. Piotr Zmyślony, prof. UE.

Abstrakty obu prac poniżej.

Wręczenie nagród nastąpi w czasie Meetings Week Poland.

Szczegółowe informacje o konkursie: www.skkp.org.pl/konkurs

Absolwentkom oraz Promotorowi prac serdecznie gratulujemy!

Karolina Andrzejczak

Karolina Andrzejczak poddała analizie strukturę koncepcji programowej udziału Polski w zakończonym przed paroma dniami EXPO2020 w Dubaju pod kątem wymiarów miękkiej siły państwa: dyplomacji, kultury, turystyki, handlu i brandingu. W tym celu dokonała analizy dokumentów programowych oraz doniesienia prasowe na temat wydarzenia. Przeprowadziła także wywiady pogłębione z osobami podmiotami tworzącymi ofertę, m.in. Komisarzem Generalnym Sekcji Polskiej Expo 2020 oraz przedstawicielami Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Według Autorki, do wymiarów o najsilniejszym wydźwięku w kontekście całego uczestnictwa Polski na EXPO 2020 były obszar brandingu oraz handlu, które były jednak ściśle powiązane z pozostałymi komponentami poprzez złożoność wielu wydarzeń organizowanych w trakcie całego wydarzenia.

Expo 2020 było pierwszym wydarzeniem tego typu wydarzenie organizowanym w państwie arabskim, zatem stanowiło świetną okazję do przyjrzenia się działaniom polskich podmiotów ukierunkowanym na budowanie relacji gospodarczych oraz pozytywnych opinii wśród państw Bliskiego Wschodu.

Sara Cierechowicz

Sara Cierechowicz postawiła sobie za cel rozpoznanie możliwości zorganizowania sportowych zawodów jeździeckich odbywających się bezpośrednio w przestrzeniach otwartej Poznania, wzorem takich miast jak Paryż, Rzym czy Monako. Podstawą koncepcyjną jej badań była koncepcję event legacy, dzięki której stworzyła listę działań składających się na dziedzictwo potencjalnych zawodów sportowych, którą zweryfikowała w trakcie wywiadów pogłębionych z przedstawicielami kluczowych instytucji kształtujących ofertę turystyki biznesowej Poznania, m.in. Poznań Congress Center Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz Poznań Convention Bureau.