Studenci - aktualności Uniwersytet

Prace magisterskie z UEP najlepsze w konkursie Stowarzyszenia „Konferencje i Kongresy w Polsce”

11 kwietnia, 2022

Dysertacje napisane na UEP zostały uznane za najlepsze wśród nadesłanych na konkurs na najlepszą pracę magisterską na temat branży spotkań organizowany przez Stowarzyszenie „Konferencje i Kongresy w Polsce”.

I nagrodę otrzymała Karolina Andrzejczak za pracę „Znaczenie wystaw światowych dla kształtowania soft power państw w nich uczestniczących”.
II nagrodę przyznano Sarze Marii Cierechowicz za pracę „Organizacja międzynarodowych zawodów jeździeckich w przestrzeniach otwartej miasta na przykładzie miasta Poznania”.

Promotorem obu prac jest dr hab. Piotr Zmyślony, prof. UEP. Kapituła wyjątkowo wysoko oceniła jakość prac zgłoszonych do tegorocznej edycji.

W swojej pracy Karolina Andrzejczak poddała analizie strukturę koncepcji programowej udziału Polski w EXPO2020 w Dubaju pod kątem wymiarów miękkiej siły państwa: dyplomacji, kultury, turystyki, handlu i brandingu. W tym celu przeanalizowała dokumenty programowe oraz doniesienia prasowe na temat wydarzenia. Przeprowadziła także wywiady pogłębione z podmiotami tworzącymi ofertę m.in. Komisarzem Generalnym Sekcji Polskiej Expo 2020 oraz przedstawicielami Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Według autorki najsilniejszy wydźwięk w kontekście całego uczestnictwa Polski na EXPO 2020 miały branding oraz handel.

Sara Cierechowicz przeanalizowała natomiast możliwości zorganizowania sportowych zawodów jeździeckich odbywających się bezpośrednio w przestrzeniach otwartych Poznania wzorem takich miast jak Paryż, Rzym czy Monako. Stworzyła listę działań składających się na dziedzictwo potencjalnych zawodów sportowych, którą zweryfikowała w trakcie wywiadów pogłębionych z przedstawicielami kluczowych instytucji kształtujących ofertę turystyki biznesowej Poznania m.in. Poznań Congress Center Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz Poznań Convention Bureau.

Kształcimy liderki i liderów budujących lepszą rzeczywistość społeczno-gospodarczą.