Instytut Gospodarki Międzynarodowej - aktualności

Seminarium “Green and digital transition in the EU”

24 stycznia, 2024

W dniu 17 stycznia 2024 r. w budynku A w sali 236 Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu odbyło się, realizowane w formule hybrydowej, seminarium pt.: “Green and digital transition in the EU”. Seminarium to część projektu realizowanego głównie przez zespół pracowników Katedry Europeistyki pn.: Centrum Doskonałości „Resilient and transforming Europe” (Transform EU).

Celem aktualnego oraz kolejnych seminariów jest stworzenie platformy do pogłębionej dyskusji podsumowującej aktualne wyzwania zielonej i cyfrowej transformacji Europy. Multidyscyplinarny charakter Seminarium skupiał się będzie na ujęciach gospodarczych, politycznych i społecznych konsekwencjach wspomnianej transformacji. Co więcej, będzie odpowiedzią na niezwykle istotną potrzebę ewaluacji procesu i jej skutków oraz umożliwi dyskusję na temat przyszłego zrównoważonego rozwoju.

Seminarium zostało otwarte przez JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, prof. dra hab. Macieja Żukowskiego, dyrektorkę Instytutu Gospodarki Międzynarodowej UEP, dr hab. Ewę Mińską-Struzik, prof. UEP oraz koordynatorkę projektu TRANSFORM EU dr hab. Idę Musiałkowską, prof. UEP.

Zapraszamy do zapoznania się z programem seminarium

oraz nagraniem >>> https://www.youtube.com/watch?v=ews1B-gQpg0

Seminarium “Green and digital transition in the EU”