Wręczenie nagród laureatom 36. edycji Konkursu im. mgr Marii Marcinkowskiej

Dnia 19 marca wręczono nagrody laureatkom i laureatom 36. edycji Konkursu im. mgr Marii Marcinkowskiej. Eliminacje konkursowe składają się z części pisemnej i ustnej, a ich celem jest sprawdzenie poziomu znajomości języka rosyjskiego studentów uczących się na lektoratach na poziomie A1 oraz B1, zgodnie z systemem ESOKJ.

W 36. edycji konkursu uczestniczyło 45 studentów. Komisja przyznała pierwsze trzy miejsca. Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, prof. dr hab. Maciej Żukowski wręczył laureatom pamiątkowe dyplomy, a nagrody przyznała pani prof. dr hab. inż. Anna Gliszczyńska-Świgło, prorektor ds. edukacji i studentów.

W grupie językowej na poziomie A1 tytuł laureata otrzymali studenci i studentki:

I miejsce – Oliwia Mielczarek, studia w zakresie rachunkowości i finansów przedsiębiorstw,

II miejsce – Jakub Rozmus, studia w zakresie finansów i rynków finansowych,

Równorzędne III miejsce:

Karolina Kozakiewicz, studia w zakresie zarządzania,

Dorota Kondratowicz, studia w zakresie rachunkowości i finansów przedsiębiorstw

W grupie językowej na poziomie B1 tytuł laureata otrzymali studenci i studentka:

I miejsce – Jakub Działo, studia w zakresie ekonomii,

II miejsce – Bartosz Olszewski, studia w zakresie ekonomii,

III miejsce – Paulina Andrzejewska, studia w zakresie informatyki i analiz ekonomicznych.

W spotkaniu z laureatami Konkursu uczestniczyli: rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prorektor ds. edukacji i studentów prof. dr hab. Anna Gliszczyńska-Świgło, prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem prof. dr hab. Maciej Szymczak, przewodniczący Komisji Konkursowej prof. dr hab. Piotr Banaszyk, lektorki języka rosyjskiego:  dr Natalia Popovich, mgr Magdalena Bystrzanowska i kierownik SPNJO mgr Anna Malinowska.

Konkurs został powołany w 1985 roku decyzją Senatu Uczelni z inicjatywy lektorki języka rosyjskiego mgr Marii Marcinkowskiej. Zgodnie z wolą ofiarodawczyni, laureaci Konkursu otrzymują nagrody pieniężne, które przyznaje prorektor ds. edukacji i studentów. Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu powołuje Uczelnianą Komisję Konkursu, którą tworzą profesorowie Uczelni oraz nauczyciele akademiccy SPNJO.

Kształcimy liderów przyszłości

Wręczenie nagród laureatom 36. edycji Konkursu im. mgr Marii Marcinkowskiej