XIV Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa Rachunkowość Warta Poznania

W dniach 27-29 maja 2024 roku odbyła się XIV Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa Rachunkowość Warta Poznania.

Głównymi organizatorem konferencji jest SKNR KONTO działające przy naszej Katedrze. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Szanse i wyzwania dla rachunkowości podatkowej XXI wieku”. Wydarzenie odbyło się w siedzibie Oddziału Wielkopolskiego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. W konferencji wzięli udział studenci z 9 ośrodków akademickich (Gdańsk, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Wrocław), którzy zgłosili blisko 50 artykułów. Poruszone zostały takie zagadnienia jak np. wybór formy opodatkowania dla działalności gospodarczej, wpływ kwoty wolnej od podatku na obciążenia podatkowe, różnice w podatku dochodowym w Polsce, Niemczech czy Holandii, CIT estoński, Krajowy System e-Faktur, ulgi podatkowe, VAT compliance, planowanie podatkowe, raje podatkowe, podatki odroczone, opodatkowanie kryptowalut, rozwój technologii (cyfryzacja, robotyzacja, sztuczna inteligencja) a podatki, zrównoważony rozwój a podatki i inne. Na konferencji wystąpili też przedstawiciele różnych firm i instytucji zawodowych, które są partnerami wydarzenia.

W ramach konferencji odbył się również konkurs wiedzy z rachunkowości. W trakcie konferencji SKNR KONTO świętowało 20-lecie swojego istnienia a opiekun koła, prof. Marek Masztalerz, otrzymał od Zarządu Głównego SKwP tytuł Ambasadora Edukacji SKwP

XIV Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa Rachunkowość Warta Poznania