8-9 listopada 2016

Magister Magdalena Musiela (z Oddziału Czytelń) uczestniczyła w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Osoby z niepełnosprawnością w bibliotece: inkluzja w świecie informacji i kultury – teoria i praktyka”, zorganizowanej przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. C. Norwida w Zielonej Górze, podczas której przestawiła referat „Praca bibliotekarza z użytkownikami z dysfunkcją wzroku i słuchu w kontekście procesów poznawczych”.  

 

14 listopada 2016

Na terenie Czytelni Książek i Czytelni Czasopism zaprezentowano wystawę fotografii Marcina Balińskiego „Ameryka w obiektywie polskiego nastolatka”. Wystawa została udostępniona Bibliotece Głównej do dnia 2 stycznia 2017 roku przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu w ramach „Objazdowej Galerii Wielkopolskiej Fotografii”, projektu mającego na celu popularyzowanie dorobku fotografików, klubów, grup twórczych z terenu województwa wielkopolskiego.

 

15 listopada 2016

Magister Dorota Wojewoda (kierownik Oddziału Informacji Naukowej) wzięła udział w szkoleniu „Projekt digitalizacyjny w praktyce. Wybrane aspekty tworzenia, obróbki i udostępniania obiektów cyfrowych w Internecie” zorganizowanym w Warszawie przez Polską Platformę Szkoleniową.

 

15 listopada 2016

Magister Ewa Szczepaniak (z Oddziału Gromadzenia Zbiorów) uczestniczyła w 20. Jubileuszowych Poznańskich Dniach Książki nie tylko naukowej zorganizowanych w Poznaniu przez Wydawnictwo Naukowe UAM, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek oraz Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych.

 

16 listopada 2016

Na terenie Czytelni Czasopism zaprezentowano wystawę „Rolnictwo – wczoraj i dziś” przybliżającą bogactwo i różnorodność tematyczną zasobów drukowanych Biblioteki Głównej. Ekspozycja potrwa do dnia 31 grudnia 2016 roku.


fot. A. Dolińskafot. A. Dolińska

23 listopada 2016

Magister Ewa Szczepaniak (z Oddziału Gromadzenia Zbiorów) uczestniczyła w uroczystości wręczenia nagród XXIII edycji Konkursu im. Andrzeja Wojtkowskiego, która odbyła się w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu. Nagrodę tę otrzymują zasłużeni bibliotekarze z Wielkopolski za wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej oraz za dorobek naukowy w dziedzinie bibliotekoznawstwa.

 

25 listopada 2016

W strefie wypoczynku w Czytelni Czasopism odbyły się warsztaty dla klas akademickich Wydziału Ekonomii UEP z XII LO w Poznaniu. Zajęcia przeprowadził zespół dr Anny Wach-Kąkolewicz z Katedry Edukacji i Rozwoju Kadr UEP.

 

28-29 listopada 2016

Justyna Komorska oraz mgr Katarzyna Tkacz (z Oddziału Czytelń) wzięły udział w konferencji „Fenomenalna Biblioteka” zorganizowanej w Łodzi przez Fundację Fenomen.

 

29 listopada 2016

Doktor inż. Katarzyna Gaca (pracownik wydawnictwa Elsevier) przeprowadziła w sali konferencyjnej Biblioteki Głównej dwa szkolenia „Program Mendeley dla początkujących” w których uczestniczyli pracownicy naukowi UEP oraz bibliotekarze z Oddziału Informacji Naukowej.

 

 

Ze zbiorami i usługami Biblioteki Głównej zapoznali się uczniowie:

  • ze Szkoły Podstawowej w Czempiniu (7 listopada 2016),
  • klasy akademickiej Wydziału Gospodarki Międzynarodowej UEP z I Liceum Ogólnokształcącego  im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (17 listopada 2016), 
  • klas akademickich Wydziału Zarządzania UEP: z II LO w Poznaniu, V LO w Poznaniu, VIII LO w Poznaniu, X LO w Poznaniu, XI LO w Poznaniu, I LO i II LO w Swarzędzu, LO w Słupcy, LO w Wolsztynie, I LO w Lesznie oraz LO w Śremie (25 listopada 2016).