Komunikaty

iSPOT ALMA MATER

Ogólnopolski konkurs na najlepszą aplikację edukacyjną.

Trwa głosowanie na najlepszą aplikację edukacyjną. Konkurs odbywa się na 10 uczelniach w całej Polsce, jest wspierany przez studentów - Ambasadorów marki iSpot, których zadaniem była nominacja 10 najbardziej użytecznych z ich punktu widzenia aplikacji wspierających proces uczenia się.


Wśród nominowanych aplikacji wspierających edukację znajdują się:


Dropbox – podręczny schowek na zdjęcia, notatki z wykładów. Dostęp do zawartości możliwy jest z każdego miejsca, gdyż działa jak wirtualny dysk.


Reading Trainer – trener czytania pozwala efektywnie studiować i zapamiętywać przeczytane treści. Wystarczy kilka minut dziennie poświęcić na ćwiczenia, by nauka stała się prostsza i szybsza.


Myfitnesspal – osobisty dietetyk, który pomaga kontrolować wagę dzięki planerowi posiłków.


Spark – aplikacja zwana „Gołębiem XXI wieku” automatycznie grupuje wiadomości i pozwala zwiększyć produktywność i zaoszczędzić czas.


Wolfram Alpha – niezbędnik każdego studenta uczelni technicznej – to nie tylko podręczny kalkulator do skomplikowanych obliczeń, ale także profesjonalna encyklopedia.


iThoughts – iMapa myśli, która zwiększa skuteczność i szybkość nauki, pozwala zapisywać pomysły i planować kolejne etapy realizacji projektów czy nauki.

Evernote – podręczny cyberschowek i mini-biuro w jednym, usprawnia pracę przy projektach oraz efektywność działań studentów.


ABBY Fine Scanner – narzędzie działające niczym kieszonkowa biblioteka wyposażona w profesjonalny skaner, przechowuje wysokiej jakości zdjęcia dokumentów i fragmentów książek.


Notability – wirtualny zeszyt na notatki, które dzięki rozbudowanym narzędziom można intuicyjnie edytować, a następnie dzielić się ze znajomymi z roku przesyłając im cyber zapiski wysokiej jakości.


iStudiez Pro – aplikacja, która pomaga zorganizować efektywnie semestr z uwzględnieniem nieregularnie odbywających się zajęć. Pozwala na przechowanie w jedynym miejscu planu zajęć i ocen oraz innych potrzebnych studentowi informacji.

Konkurs trwa do 29 czerwca 2016 r., uczestnicy – po zapoznaniu się z opisami wszystkich aplikacji typują tę, ich zdaniem najbardziej użyteczną oraz uzasadniają swój wybór.

Najciekawsze odpowiedzi nagrodzone będą zegarkiem Apple Watch, słuchawkami Beats oraz pakietem gadżetów dla smartfona marki For Human B.  Wyłonienie zwycięzców i ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do 5 lipca 2016 r.

Opisy aplikacji, konkurs i regulamin: http://ispot.pl/s,almamater-konkurs