Dzień UEP

18 maja, 2022

• Koncert #UEPdlaUkrainy

18 maja 2022 r. godz. 18.00 Aula UEP
    18 maja zapraszamy na część artystyczną Dnia Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Wieczór Dnia UEP uświetni koncert #UEPdlaUkrainy w wykonaniu zespołu BIG BAND AM Paderewski z udziałem wokalistów z Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Wydarzenie nie jest biletowane, organizujemy jednak zbiórkę pieniężną na pomoc dla Kijowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego. Pieniądze będą zbierane przed i po koncercie do oznakowanych puszek. Koncert odbędzie się w Auli UEP o godz. 18:00.
    Liczba miejsc ograniczona.
  • Wernisaż

19 maja 2022 r.
    Centrum Edukacyjne Usług Elektronicznych UEP, ul. Towarowa 55
    Wernisaż pokonkursowej wystawy plakatów studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu pod patronatem Rektora UEP i Rektora UAP pt. „Stagnacja – inflacja – stagflacja, czyli dobrobytu deprecjacja”
  • 19 maja 2022 r.
    Centrum Edukacyjne Usług Elektronicznych UEP, ul. Towarowa 55, sala 4.1
    19 maja o godz. 12:00 zapraszamy na część merytoryczną Dnia UEP – debatę pt. „Szczęście w nieszczęściu – Dekalog ekonomii”. Rozmówcy odniosą się do dziesięciu zasad ekonomii, przedstawionych w książce Gregorego N. Mankiwa i Marka P. Taylora, a w szczególności do racjonalności. Głos zabiorą:
    • prof. dr hab. Jan Hartman, Uniwersytet Jagielloński. Filozof, bioetyk, profesor nauk humanistycznych, wydawca, publicysta, nauczyciel akademicki. W pracy naukowej zajmuje się metafilozofią, heurystyką filozoficzną, filozofią polityki, etyką i bioetyką. Opracował autorski projekt tzw. teorii neutrum. Regularnie publikuje eseje w „Polityce”,
    • dr hab. Piotr Michoń, prof. UEP,
    • prof. dr hab. Piotr Banaszyk,
    • Maja Rutkowska, Group HR Director, Amica SA

Debata „Szczęście w nieszczęściu – Dekalog ekonomii”

• Piknik uniwersytecki na terenie Koszar Kultury przy ul. Matejki 62

19 maja o godz. 14:00 pracowników UEP zapraszamy na piknik nawiązujący do tradycji ułańskich. Na malowniczym terenie Koszar Kultury zaserwujemy grillowane dania, grochówkę, świeżą pajdę chleba ze smalcem, piwo, napoje bezalkoholowe oraz ciasto drożdżowe.

Zapewnimy również atrakcje na świeżym powietrzu przy rytmach znanych przebojów. Będzie to ostatnia szansa, żeby zobaczyć historyczne budynki przed ich zagospodarowaniem przez developera. Po obiekcie oprowadzi licencjonowany przewodnik Michał Andrzejak (organizator Dni Ułana).

Obowiązują zapisy.

Zobacz wszystkie wydarzenia