V Studencka Konferencja Naukowa z cyklu Młodzi o finansach publicznych pt. „Finanse publiczne w dobie czarnych łabędzi: pandemia, wojna, co dalej?”

31 maja, 2023

Problematyka finansów publicznych jest bardzo złożona i trudna. Wymaga zrozumienia nie tylko zjawisk finansowych, ale również mechanizmów makro- i mikroekonomicznych. Tym bardziej cieszymy się, że mamy na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu tak zdolnych i ambitnych studentów, którzy co roku podejmują wyzwanie i prezentują wyniki swoich badań w tym obszarze, podczas cyklicznej Konferencji Naukowej „Młodzi o finansach publicznych”, organizowanej przez Katedrę Finansów Publicznych UEP.

W tym roku spotykamy się już po raz piąty. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia będą „czarne łabędzie”

Przykładowe tematy wystąpień:
– Kryzys bankowy – kolejny czarny łabędź naszych czasów?
– Wpływ wojny w Ukrainie na polską gospodarkę
– Egzogeniczne determinanty inflacji w Polsce w latach 2020-2022
– Rozwój idei smart city w dobie pandemii
– Promowanie bierności zawodowej czy walka z ubóstwem? Czyli wszystko o dochodzie gwarantowanym w finansach publicznych
– Ochrona zasobów jako ważny cel kontroli zarządczej w sektorze finansów publicznych

Jeśli chcesz posłuchać i podzielić się swoimi spostrzeżeniami na te, i wiele innych tematów, zapraszamy do udziału w konferencji!
31 maja 2023 r.
start: godz. 9.00