Absolwenci

Dwoje ministrów w rządzie premiera Donalda Tuska z dyplomem studiów podyplomowych UEP

Dwoje ministrów zaprzysiężonych 13 grudnia 2023 r. ukończyło studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (ówczesnej Akademii Ekonomicznej w Poznaniu). Są to Dariusz Wieczorek, minister nauki oraz Paulina Hennig-Kloska, minister klimatu i środowiska.

Dariusz Wieczorek w 1994 roku ukończył studia podyplomowe z organizacji i zarządzania gospodarką turystyczną.

Pracował m.in. jako dyrektor oddziału w Fundacji „Almatur”, dyrektor oddziału w Centralnym Ośrodku Informacji Turystycznej, dyrektor generalny Regionalnej Agencji Promocji Turystyki, prezes zarządu Energetyka Szczecińska S.A. oraz członek zarządu ENEA S.A. i dyrektor oddziału ENEA Operator S.A.

W latach 1998-2001 był wiceprezydentem Szczecina. W 2002, 2010 i 2014 roku został wybrany na radnego sejmiku województwa zachodniopomorskiego. Od 2019 roku zasiada w Sejmie z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W tym samym roku został sekretarzem klubu parlamentarnego Lewicy. W 2021 roku został wybrany wiceprzewodniczącym Nowej Lewicy.

Paulina Hennig-Kloska ukończyła na naszej Uczelni studia podyplomowe z zakresu analizy finansowej i controllingu.

Pracowała jako dziennikarka wielkopolskiej rozgłośni radiowej. Była dyrektorem oddziału jednego z banków w Gnieźnie. Później została dyrektorem generalnym w spółce prawa handlowego.

W latach 2015-2021 była członkiem partii Nowoczesna, od lutego 2021 r. jest w ugrupowaniu Polska 2050. Posłanka na Sejm VIII, IX i X kadencji. Pełni funkcje wiceprzewodniczącej partii Polska 2050 Szymona Hołowni oraz przewodniczącej Koła Parlamentarnego Polska 2050. W rządzie podlegać jej będzie transformacja energetyczna Polski, Zielony Ład, ochroną polskich lasów.

Kształcimy liderki i liderów budujących lepszą rzeczywistość społeczno-gospodarczą