II edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach „Finansomania”.

18 kwietnia 2024 r. w Uniwersytecie  Ekonomicznym w Poznaniu odbył się etap centralny II edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach „Finansomania”.

Spośród 18 uczestników, którzy przystąpili do części pisemnej ostatniego etapu, decyzją komisji konkursowej, do części ustnej zakwalifikowało się 10 uczestników.

Zwycięzcą został Szymon Sobiech z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie. Drugie miejsce zajął Oskar Kraśniewski z Technikum nr 1 im. Mikołaja Kopernika Ekonomisty w Zespole Szkół Ekonomicznych w Grudziądzu, a trzecie  Dominik Borowiec reprezentujący II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Kwidzynie.

W skład komisji konkursowej weszli:

dr hab. Krzysztof Waliszewski, prof. UEP – Przewodniczący (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu),
prof. dr hab. Krzysztof Jajuga (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu),
dr hab. Sławomir Franek, prof. US (Uniwersytet Szczeciński),
dr Adam Barembruch (Uniwersytet Gdański),
dr hab. Marcin Wiśniewski (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu),
mgr Michał Hebdzyński (Narodowy Bank Polski, Oddział w Poznaniu),
mgr Waldemar Zbytek (Warszawski Instytut Bankowości).

W ramach wycieczki po UEP uczestnicy odwiedzili Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości.

Podczas Gali Finałowej Olimpiady finaliści otrzymali nagrody rzeczowe oraz wysłuchali wykładu prezesa Warszawskiego Instytutu Bankowości Waldemara Zbytka pt. „Ekonomia, finanse, przedsiębiorczość. Wyzwania współczesnego świata”.

Wszystkim laureatom i finalistom serdecznie gratulujemy!

Więcej szczegółów dotyczących Olimpiady można odszukać na stronie Finansomanii https://finansomania.edu.pl/).

Kształcimy liderki i liderów budujących lepszą rzeczywistość społeczno-gospodarczą

II edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach „Finansomania”.