Okręgowy etap XIX edycji Olimpiady Przedsiębiorczości na UEP

7 marca 2024 r. na UEP odbył się okręgowy etap XIX edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, przeprowadzony pod hasłem ,,Zrównoważone przedsiębiorstwo: gospodarowanie zasobami, oddziaływanie na otoczenie, godna praca”.

Zakwalifikowało się do niego 257 uczniów, którzy najlepiej napisali test szkolny. Część pierwsza olimpiady polegała na rozwiązaniu testu, który pozwolił na wyłonienie 50 najlepszych uczestników. W drugiej części 5-osobowe zespoły pracowały nad zadaniami sytuacyjnymi. Decyzją Komisji Okręgowej 15 zawodników przeszło do ostatniego, krajowego etapu, który odbędzie się w Warszawie.

Olimpiadę otworzył rektor UEP – prof. dr hab. Maciej Żukowski, który powitał uczestników oraz pogratulował wszystkim dotarcia to tego etapu eliminacji. Uczestników oceniała komisja w składzie: dr hab. Dariusz Nowak prof. UEP – przewodniczący, dr inż. Łukasz Wściubiak i dr Bartosz Marcinkowski. Organizacją wydarzenia zajmował się sekretarz – dr Sebastian Narojczyk.

Olimpiada Przedsiębiorczości to nowoczesny projekt o społecznym i promującym przedsiębiorczość charakterze. Olimpiada organizowana jest od 2005 r. i ma status jednej z największych olimpiad dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Do każdej edycji zgłasza się kilkanaście tysięcy młodych ludzi z kilkuset szkół w całej Polsce. Olimpiada to wspólna inicjatywa Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych publicznych polskich uczelni ekonomicznych. Partnerami Strategicznymi są od wielu lat Narodowy Bank Polski i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Wydarzenie organizowane jest przy współudziale Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, przez pracowników Katedry Zarządzania Zasobami Przedsiębiorstwa.

Kształcimy liderów przyszłości

Okręgowy etap XIX edycji Olimpiady Przedsiębiorczości na UEP