Patronat Fundacji UEP nad konkursem „Ekonomiczny klucz do przyszłości''

18 lutego, 2022

Fundacja Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu kolejny raz objęła honorowym patronatem Międzyszkolny Konkurs „Ekonomiczny klucz do przyszłości”. W 7. edycji Konkursu uczestniczy 150 uczniów z 13 wielkopolskich szkół podstawowych. W ramach patronatu Fundacja UEP zorganizowała dwa wykłady poprowadzone przez naukowców UEP.
Z pierwszego wykładu pt. „Czy można kupić szczęście?”, przeprowadzonego 9 lutego 2022 r. przez  dra hab. Piotra Michonia, prof. UEP, z Katedry Pracy i Polityki Społecznej, uczestnicy konkursu mogli się dowiedzieć m.in. czy posiadając więcej stajemy się szczęśliwsi oraz co na ten temat mówią najnowsze badania naukowe.  Drugi wykład pt. „Rób miasto!” wygłoszony 15 lutego 2022 r. przez dr Annę Bernaciak z Katedry Inwestycji i Nieruchomości był wstępem do dyskusji na temat nowoczesnych miast. Wykładowczyni wraz ze słuchaczami szukała odpowiedzi na pytania, czy miejska zielona rewolucja jest naszą szansą i co można zrobić, żeby ją przyspieszyć.