Profesorowie Beręsewicz i Szymkowiak powołani do grupy zadaniowej przy UNECE

Dr Maciej Beręsewicz, prof. UEP i dr hab. Marcin Szymkowiak, prof. UEP z Katedry Statystyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zostali powołani do grupy zadaniowej ds. definiowania i pomiaru nowych form migracji międzynarodowej (Task force on defining and measuring new forms of international migration) przy Europejskiej Komisji Gospodarczej (UNECE) na lata 2024-2026.

Głównym celem prac grupy złożonej z ekspertów z całej Europy będzie zbadanie potrzeb i możliwości pomiaru nowych form migracji, poszukiwanie w źródłach danych osób opuszczających jeden kraj i przybywających do kraju docelowego oraz sformułowanie zaleceń dla krajowych urzędów statystycznych.

W maju 2024 r. na spotkaniu inaugurującym prace grupy w genewskiej siedzibie UNECE obaj naukowcy  wygłoszą referat pt. „Estimation of the number of irregular foreigners in Poland using non-linear count regression models”.

Wyznaczamy trendy w badaniach naukowych