Projekty studentów Polityki społecznej zaaplikowane do działania NGO

Studenci i Studentki II roku kierunku Polityka społeczna, w ramach kursu Metody i techniki badań społecznych, w semestrze zimowym roku akademickiego 2023/24 pracowali nad rozwiązaniami wyzwań, z jakimi mierzą się wielkopolskie organizacje społeczne.

Ich „zleceniodawcami” były Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi, Warsztat Terapii Zajęciowej „Przylesie” prowadzony przez Stowarzyszenie Na Tak oraz Stowarzyszenie ETAP.

W ramach projektów badawczych Studenci rozwiązywali problemy związane z promocją działań organizacji społecznych, zatrudnieniem osób z trudnymi doświadczeniami na rynku pracy i osób z niepełnosprawnością, a także szacowali liczbę kobiet w kryzysie bezdomności w Polsce.

Zadania-projekty badawcze zostały „odebrane” przez organizacje społeczne podczas semestralnych prezentacji. W spotkaniu brały także udział przedstawicielki Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, przedstawiciele spółdzielni socjalnych z Wielkopolski oraz naukowcy z UEP. Część z pomysłów polityków społecznych z UEP zostanie wykorzystana w praktyce.

Zdjęcia ze spotkania