Studenci - aktualności Uniwersytet

Stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla studenta UEP

4 kwietnia, 2022

Marceli Hązła – student drugiego roku studiów na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze – otrzymał stypendium Ministra Edukacji i Nauki.

Stypendium przyznano w uznaniu osiągnięć naszego magistranta, wśród których są m.in. trzy autorskie artykuły w czasopismach za 40 pkt wg wykazu MEiN oraz wystąpienia na ogólnopolskich konferencjach. Od początku studiów w UEP dwukrotnie stawał on też na podium w ogólnopolskich konkursach wiedzy, corocznie otrzymywał stypendium Rektora UEP za osiągnięcia w nauce, a w roku akademickim 2021/2022 uhonorowany został stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Za wyniki w nauce na pierwszym stopniu studiów został nagrodzony medalem „Summa cum laude” oraz wpisem do „Złotej Księgi Absolwentów UEP”.

Marceli Hązła ukończył w 2020 r. studia licencjackie na specjalności biznes międzynarodowy broniąc pracę pt. „Rola państwa w azjatyckim modelu rozwojowym. Przykłady Japonii, Korei Południowej i Chin”, której promotorką była dr hab. Ewa Cieślik, prof. UEP. Obecnie pod opieką dr hab. Ewy Mińskiej-Struzik, prof. UEP, finalizuje pisanie pracy magisterskiej, której przedmiotem jest opracowanie autorskiego „indeksu postępu”, służącego do pomiaru rozwoju gospodarek w warunkach nieciągłości procesów globalizacyjnych.

Serdecznie gratulujemy!

Jesteśmy ODPOWIEDZIALNI za jakość edukacji i badań naukowych oraz naszego otoczenia.