Fantastyczni, Aktywni, Inspirujący! - czyli słów kilka, o spotkaniu studentów FAI

UEP po godzinach nie straszy! Dlatego w piątek 19 stycznia od godziny 18:00 z sali 111A dobywał się radosny gwar. Sprawcami zamieszania byli studenci II roku Finansów, Audytu i Inwestycji (FAI), którzy przyszli podzielić się wiedzą i doświadczeniem studiowania z młodszym koleżeństwem. Kiedy udało nam się przełamać pierwsze lody, przearanżowaliśmy salę, by spędzić czas w formule speed-datingu. Studenci starszego rocznika zajęli miejsce przy stolikach tak, by młodsze koleżeństwo mogło dosiąść się do nich w grupach po 2-3 osoby. Co 10 minut zmieniali stoliki, tak by każdy mógł porozmawiać z każdym. O czym konkretnie? Tego nie wiemy i wiedzieć nie chcemy. Nauka nieformalna również zajmuje ważne miejsce w hierarchii poznawczej. Sam widok, radosny zgiełk i ciepłe wrażenia po fakcie sugerują jednak, że był to czas owocny!

Inicjatorem spotkania był prowadzący zajęć z socjologii dr Krzysztof Durczak. Inspiracją dla formatu spotkania natomiast były wcześniejsze doświadczenia spotkania z absolwentami dla studentów Polityki Społecznej zorganizowane w ubiegłym roku przez dr Annę Waligórę i dr hab. Joannę Ratajczak-Leszczyńską

Zdjęcia ze spotkania