Szkoła doktorska

W ramach programu UAM Excellence Visiting Professors finansowanego przez IDUB, Wydział Filozoficzny UAM ma przyjemność zaprosić na spotkanie z Dr. Davidem Friedmanem, amerykańskim ekonomistą i teoretykiem prawa.

Dr. Friedman to jedna z kluczowych postaci współczesnego anarchokapitalizmu; z wykształcenia doktor fizyki teoretycznej.

W 1965 obronił z wyróżnieniem tytuł licencjata z chemii i fizyki na Uniwersytecie Harvarda. Natomiast swój tytuł magistra z fizyki teoretycznej obronił w 1967 na Uniwersytecie w Chicago. Tam także w 1971 obronił pracę doktorską, z zakresu fizyki teoretycznej. Pracował i habilitował na takich uczelniach jak: Uniwersytet Pensylwanii, Virginia Tech, Uniwersytet Columbia, Uniwersytet Kalifornijski (UCLA) czy Uniwersytet w Chicago (szkoła prawa). Obecnie jest emerytowanym profesorem prawa na Uniwersytecie Santa Clara, gdzie zajmuje się przede wszystkim ekonomiczną analizą prawa.

Jest autorem wielu prac z zakresu ekonomii, teorii prawa i filozofii, w tym książek The Machinery of Freedom; Legal Systems Very Different from Ours; Law’s Order: What Economics Has to Do with Law and Why It Matters; Hidden Order: The Economics of Everyday Life;  czy Future Imperfect: Technology and Freedom in an Uncertain World.

Dr Friedman spotka się z zainteresowanymi studentami studiów doktoranckich i magisterskich by odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące swego dorobku naukowego, interdyscyplinarnej natury swojej pracy, czy szerzej edukacji wyższej w USA.

Czas i miejsce: 23.04.2024, g. 17, Sala 312A, ul. Szamarzewskiego 89 budynek D, Kampus Ogrody.

Następnie o 18:30 w tej samej sali odbędzie się jego wykład pt. „Law without the State”

Spotkanie i wykład odbędą się w języku angielskim.