W trakcie debaty odpowiadamy na pytania:

– jakie są kierunki dalszej ewolucji kryptowalut?

– czy i w jaki sposób  przedsiębiorstwa oraz gospodarstwa domowe powinny uwzględniać kryptowaluty w swoich decyzjach?

– jak zbudować zaufanie do kryptowalut?

– czy kryptowaluty mogą zastąpić istniejące jednostki pieniężne?

– czy waluty cyfrowe banków centralnych złożą kryptowaluty do krypty?

Paneliści:

Michał Grzybkowski

główny autor bestsellerowej książki Kryptowaluty, entuzjasta technologii internetowych, założyciel i wieloletni prezes największego centrum przetwarzania danych w Polsce – firmy Beyond.pl, a także współzałożyciel firm technologicznych: Coinpaprika.com, Gamerhash.com oraz GoldenSubmarine.

Pierwszego bitcoina wykopał w 2013 roku. Od 2016 roku zajmuje się doradztwem w globalnych projektach związanych z kryptowalutami oraz technologią blockchain.

Dr hab. Mateusz Machaj, prof. UWr

ekonomista i publicysta, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego, założyciel Instytutu Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa,  autor między innymi książek: „Kapitalizm, socjalizm i prawa własności”, „Esej o teorii firmy”, „Stopa procentowa a struktura produkcji”, „Gwiezdne wojny a filozofia polityki”.

Dr hab. Jacek Mizerka, prof. UEP

Dyrektor Instytutu Rachunkowości i Zarządzania Finansami w UEP; specjalista w zakresie finansów przedsiębiorstw, kierownik zespołu RID prowadzącego badania nad znaczeniem kryptowalut (na przykładzie bitcoina) dla podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Moderator: dr hab. Paweł Marszałek, prof. UEP

Zachęcamy do udziału pracowników, studentów i wszystkie osoby zainteresowane powyższym tematem. Zapraszamy także do zadawania pytań poprzez czat.

Projekt Ekonomia w Obliczu Nowej Gospodarki realizowany jest w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Regionalna Inicjatywa Doskonałości” w latach 2019 – 2022 nr projektu 004/RID/2018/19 kwota finansowania 3.000.000 zł.