Koniec zapisów na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy

29 lutego, 2024

Do 29 lutego 2024 przyjmujemy zapisy na kolejną edycję Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego.

EUD to 6 popołudniowych, nieodpłatnych spotkań na uczelni, podczas których opowiadamy o podstawach ekonomii, ważnych zjawiskach we współczesnej gospodarce i najważniejszych działaniach w każdej firmie. Wzmacniamy też umiejętności miękkie.

Zajęcia skonstruowane są tak, aby angażować – po interaktywnym wykładzie, uczniowie pracują nad projektem! Prowadzą je w atrakcyjnej formie najlepsi wykładowcy akademiccy Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i praktycy biznesu.

Na zapisy czekamy do 29 lutego 2024 r. pod adresem: https://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/zapisy2/

Dlaczego wiedza ekonomiczna jest dziś niezbędna? Wszyscy członkowie społeczeństwa są pracownikami i konsumentami – obracają pieniędzmi.

Ekonomia jest obecna praktycznie w każdym obszarze naszego życia, organizuje stosunki społeczne – jest podstawą relacji pracodawca – pracownik, producent – konsument, czy też państwo – podatnik. Poznanie jej logiki i praw pozwala na rozumienie i kształtowanie rzeczywistości, na odnoszenie sukcesów i wyrabianie pozytywnych nawyków – oszczędzania, racjonalizacji, znajdowania optymalnych rozwiązań, odnoszenia sukcesów w pracy.

Tę wiedzę można zacząć pozyskiwać już w szkole podstawowej!

Prowadzone przez nasz Uniwersytet zajęcia pomagają w zdobyciu wiedzy o otaczającej dzieci rzeczywistości, a także uczą kreatywnego, logicznego, racjonalnego myślenia. Pomagają też w wykształceniu cech przywódczych i przedsiębiorczych! Mają formę interaktywnych wykładów i warsztatów praktycznych, podczas których dzieci wcielają się w rolę twórców kampanii reklamowych, strategii, podatków.

Równocześnie z zajęciami dla dzieci prowadzone są – również nieodpłatnie – zajęcia dla dorosłych, rodziców, dziadków, opiekunów. Doświadczenie psycholodzy, renomowani coachowie biznesu i wykładowcy ekonomii zajmą się na nich kwestiami pomagającymi w wychowaniu dzieci oraz sposobami na lepsze zarządzanie budżetem domowym.

Zajęcia prowadzone są w poniedziałki w godz. 17:30-19:00 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Program dla dzieci:

25 marca, Ekonomiczne i społeczne efekty zmiany klimatu, prof. dr hab. inż. Alina Matuszak-Flejszman, godz. 17:30-19:00
8 kwietnia, Wprowadzanie produktu na rynek, dr hab. inż. Magdalena Ankiel, prof. UEP, godz. 17:30-19:00
22 kwietnia, Kaizen – japoński model zarządzania, dr hab. Kamila Malewska, prof. UEP, godz. 17:30-19:00
13 maja, Ekspata na globalnym rynku pracy, Monika Guzek, godz. 17:30-19:00
27 maja, Najważniejsze wskaźniki w ocenie sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, dr Tomasz Gabrusewicz, godz. 17:30-19:00
10 czerwca, Konstruktywna informacja zwrotna, dr hab. Marcin Gołembski, godz. 17:30-19:00

Zajęcia dla rodziców:

25 marca, Jak przebiegają współczesne decyzje zakupowe? dr hab. Bartosz Deszczyński, prof. UEP, godz. 17:30-19:00
8 kwietnia, Kompetencje przyszłości – sprawne zapamiętywania i kojarzenie, Magdalena Migda, godz. 17:30-19:00
22 kwietnia, Uzależnienia – jak rozpoznać i przeciwdziałać, Tomasz Kilarski, godz. 17:30-19:00
13 maja, Manipulacja w mediach – perswazja w reklamie, dr Anna Rogala, godz. 17:30-19:00