Uniwersytet

Seminarium interdyscyplinarne „Fizyka zostanie ukończona za pół roku”

23 maja, 2024

Zapraszam na kolejne, 49-te seminarium interdyscyplinarne, które odbędzie się w czwartek, 23 maja, o godz.18.00, na platformie Zoom.
Pan prof.dr hab. Andrzej Dragan z Uniwersytetu Warszawskiego przedstawi wykład na temat: „Fizyka zostanie ukończona za pół roku”.
Po wykładzie odbędzie się dyskusja.

Dołącz Zoom Spotkanie:
https://ue-poznan-pl.zoom.us/j/96302331543?pwd=SWhvMk90eGdOenJJemxNc0lvL2h0Zz09
Identyfikator spotkania: 963 0233 1543
Kod dostępu: 226188

ANDRZEJ DRAGAN jest profesorem fizyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz National University of Singapore. Prowadzi grupę badawczą zajmującą się łączeniem teorii względności z teorią kwantową. Laureat nagród naukowych European Science Foundation, Ministra Edukacji, Fundacji Nauki Polskiej, Narodowego Centrum Nauki, tygodnika “Polityka”. Stypendysta University of Oxford, pracował w Imperial College London i University of Nottingham. Autor dwóch książek i 60 artykułów naukowych. Zdobywca tytułu Fotograf Roku brytyjskiego pisma „Digital Camera”, nominowany do Złotego Lwa na festiwalu reklamowym w Cannes. Autor fotografii i krótkich filmów dla Netflixa, HBO, Channel 4, Sky TV, Playstation, Converse, Energizer, Xbox. Twórca fotograficznego Efektu Dragana, autor wystaw w Mediolanie, Londynie, Paryżu, Amsterdamie, Nowym Jorku i Tokyo. Autor teledysków dla Quebonafide, Behemoth, Hani Rani. Jako nastolatek zdobywał nagrody w konkursach muzyki elektronicznej. Nigdy nie pił kawy.

Historię wcześniejszych seminariów można znaleźć pod linkiem:

https://ue.poznan.pl/seminarium-interdyscyplinarne-paradygmat-ewolucji-w-naukach-spolecznych/
Zobacz wszystkie wydarzenia

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.