Wykład otwarty „Czy Polska jest krajem dla młodych ludzi?”

7 marca, 2024

7 marca 2024r. o godz. 15:30 w sali 07D (CEUE) na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu odbędzie się wykład otwarty „Czy Polska jest krajem dla młodych ludzi?”.
W jego trakcie członkowie SKN Portfolio postarają się odpowiedzieć na pytanie przewodnie ukazując wyniki przeprowadzonych w ramach działania koła badań ilościowych.
Spotkanie podzielone zostało na cztery bloki tematyczne:

1. Koszty życia studenta – Ile student wydaje na życie w Polsce, a ile w Portugalii? Czy otrzymujemy wystarczające wsparcie finansowe?
2. Rynek pracy – Jaki jest zwrot CV? Gdzie skutecznie szukać pracy? Jakiego wynagrodzenia się w niej spodziewać?
3. Obciążenie demograficzne – Czym jest i w jaki sposób zmienia się współczynnik obciążenia demograficznego? Ile osób będzie pracować na naszą emeryturę i jaki będzie to miało wpływ na jej wysokość?
4. Rozrywka – Czy w polskich miastach studenckich mamy dostęp do wystarczającej liczby kin, teatrów czy bibliotek? Czy w innych miastach europejskich jest pod tym względem lepiej?

Na końcu będzie czas na wspólną dyskusję i… małą niespodziankę 🙂
Jeśli więc jesteś ciekaw czy Polska jest dla Ciebie dobrym krajem do życia nie wahaj się i przyjdź posłuchać co mamy na ten temat do powiedzenia!

Zobacz wszystkie wydarzenia